Panorāma

Vajadzību daudz, naudas nemaz

Panorāma

Jauni noteikumi taksometriem

A. Čakša pievienošanos "Vienotībai" sauc par likumsakarīgu

«Zaļo» ilglaicīgais biedrs Silenieks: Partijai trūkst izpratnes par zaļo domāšanu, tāpēc biedri ir vīlušies

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Latvijas Zaļajai partijai trūkst izpratnes par zaļo domāšanu, tāpēc arī tās biedri ir vīlušies - tā uzskata partijas ilglaicīgais biedrs Viesturs Silenieks, uzsverot, ka bez zaļajām idejām partija var piedzīvot strauju galu. Partijas līderis problēmas partijā noliedz un uzskata, ka bijušās veselības ministres pievienošanās premjera partijai ir tikai izņēmums.   

ĪSUMĀ:

  • Eksministres, deputātes Čakšas pāriešana “Vienotībā” vairāk esot bijusi viņas iniciatīva.
  • Ilglaicīgais ZP biedrs Silenieks: Partijai trūkst izpratnes par zaļo domāšanu.
  • Silenieks: Ja būtu spēcīgs konkurents, ZP jau pienāktu gals.
  • ZP vadītājs Tavars problēmas partijā noliedz.
  • Tavars: Čakšas lēmums bija negaidīts.
  • “Vienotība”: Mūsu durvis atvērtas spējīgiem cilvēkiem

Pirmās bezdelīgas, ka Saeimas Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) frakcijā ne viss ir labākajā kārtībā, parādījās jau maijā. Tad no ZZS saraksta ievēlētā deputāte Anda Čakša nenobalsoja par savas partijas prezidenta amata kandidātu, tā vietā sabojājot biļetenu. Nu ir kļuvis skaidrs – jau tad Čakšai bija sarunas ar “Vienotību” par viņas pāriešanu premjera partijā.

Partijas “Vienotība” valdes loceklis Jānis Reirs norādīja, ka vairāk tā bija Čakšas iniciatīva.

Čakšas pārlēkšana no ZZS sastāvā esošās Latvijas Zaļās partijas uz “Vienotību” nav pārsteigums zaļās partijas vecbiedram Viesturam Sileniekam. Viņa skaidrojums – Zaļās partijas valdē neesot cilvēku, kuriem būtu izpratne par zaļajiem jautājumiem.

Turklāt partija jau vairākus gadus kongresos nevarot apstiprināt jaunu partijas programmu.

“Ja būs partijā cilvēki, kuri nosaka kursu un kuriem nav sakara ar “zaļajām” lietām, partijai drīz var saredzēt galu. Manā izpratnē Zaļā partija eksistē tikai tāpēc, ka nav pietiekami spēcīga “zaļā” konkurenta,” sacīja Silenieks.

 Problēmas partijā noliedz Zaļās partijas līderis Edgars Tavars. Viņam Čakšas lēmums mainīt partiju bijis negaidīts.

Tiesa, vairākiem Zaļās partijas biedriem ir vēl kāda versija – bijusī veselības ministre interesi par Zaļo partiju esot zaudējusi šopavasar, kad netika ievēlēta partijas valdē.

Pati Čakša gan piesauc vēlēšanos ietekmēt procesus.

Tikmēr “Vienotība” neslēpj, ka viņu durvis esot atvērtas spējīgiem cilvēkiem un piesauc problēmu – Latvijā vajadzētu mazāku politisko sadrumstalotību. Līdz ar Čakšas pievienošanos “Vienotībai” partija tagad ieguvusi savu pārstāvi Saeimas Sociālo un darba lietu komisijai, kurā “Vienotībai” līdz šim deputāta nebija.

KONTEKSTS:

Partiju apvienībā "Jaunā Vienotība" ietilpstošās partijas "Vienotība" valde  26.augustā vienbalsīgi lēma uzņemt Čakšu partijas rindās. Abas puses norādīja, ka būs pagodinātas strādāt kopā. Čakša parlamentā darbosies kā neatkarīgā deputāte ciešā sadarbībā ar "Jaunās Vienotības" frakciju, atbalstot "Vienotības" vērtības un programmu.

Čakša ZZS ietilpstošajā Zaļajā partijā iestājas 2017. gada novembrī. Motivācijas vēstulē Čakša esot norādījusi, ka viņas vērtību augšējā skalā ir domāt par ilgtermiņa vides saglabāšanu kā vietu, kurā dzīvot veselīgu un aktīvu dzīvi.  

Čakša kļuva par Latvijas Zaļās partijas virzītu veselības ministru 2016. jūnijā, kad par demisiju paziņoja Guntis Belēvičs, kurš tika pieķerts melos par ārstēšanos Latvijas Onkoloģijas centrā, apejot rindu. Līdz tam Čakša vadīja Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti