Panorāma

Ukrainas karoga noraušanu Daugavpilī izmeklē kā zādzību

Panorāma

Panorāma

Zaļie izstājas no ZZS un dibinās jaunu apvienību

Zaļā partija nolemj izstāties no ZZS un Saeimas vēlēšanās startēt ar Reģionu apvienību un Liepājas partiju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijas Zaļā partija (LZP) sestdien ārkārtas kongresā ar pārliecinošu vairākumu nolēma izstāties no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), kā arī pievienoties LZP, Latvijas Reģionu apvienības (LRA), Liepājas partijas (LP) un uzņēmēja Ulda Pīlēna biedrības apvienotajam sarakstam 14.Saeimas vēlēšanām.

LZP priekšsēdētājs Edgars Tavars par sestdienas lēmumiem
00:00 / 00:30
Lejuplādēt

No 268 saņemtajiem biļeteniem "par" izstāšanos bija 257 balsis, "pret" bija desmit balsis, bet vienā biļetenā nebija veiktas atzīmes. Līdz ar to LZP nolēma izstāties no ZZS, kurā tā 20 gadus darbojās kopā ar Latvijas Zemnieku savienību (LZS).

LZP domes priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka kongresā pauda: “Pirms 20 gadiem tika iestādīta ābele, kuras augļi tagad ir palikuši tārpaini un nu laiks ābeli apgriezt.

Savukārt LZP priekšsēdētājs Edgars Tavars norādīja: “Visam ir sava robeža. Ir viens brīdis, kad robeža sasniegta, mums jāpasaka, ka nevaram izlikties neredzam, kas notiek ar partneriem, ka pieņemam vienu lēmumu, bet pēc kāda zvana, jūs to maināt. Mums jāiet savs ceļš.”

Īsi pēc tam LZP nobalsoja par jaunas sadarbības uzsākšanu. Par iestāšanos topošajā partiju apvienībā no 269 saņemtajiem biļeteniem "par" saņemtas 255 balsis, "pret" bija 13 balsis, bet viens biļetens bija nederīgs. 

LZP lēmumprojektā norādīts, ka partiju apvienības pagaidu nosaukums ir "Reģionu spēks".

Latvijas Reģionu apvienības priekšsēdētājs Edvards Smiltēns sacīja: “Šodien apvienojoties, mēs kļūstam par lielāko un ietekmīgāko reģionālo spēku Latvijā.”

No kongresa tribīnes kritika netika taupīta agrākajiem sabiedrotajiem - LZS. Taču pret izstāšanos no ZZS iebilda vien daži. Piemēram, LZP biedrs Arvīds Ulme pauda: “Mēs nesaprotam vienu lietu – naivums nav muļķība un viltība nav gudrība, es aicinu balsot pret izstāšanos.”

Kongresā sestdien arī izskanēja apņēmība strādāt, lai iedzīvotāji varētu apvienību iepazīt kā vienotu politisku spēku ar skaidru vīziju par Latvijas attīstību vismaz tuvākajiem desmit gadiem. Jaunajai apvienībai vēl būs jānominē savs premjera amata kandidāts. 

KONTEKSTS:

Pēc 20 gadu sadarbības izjuka Zaļo un Zemnieku savienība – apvienību pameta Latvijas Zaļā partija (LZP), jo tā vairs nesaredzot iespējas apvienībā sadarboties ar Aivara Lemberga partiju "Latvijai un Ventspilij". Latvijas Zemnieku savienības (LZS) priekšsēdētājs un "zaļzemnieku" līdzpriekšsēdētājs Armands Krauze gan paziņoja, ka LZP aiziešanai no apvienības ZZS ir cits iemesls. Tas nav zināms.

LZP Saeimas vēlēšanās varētu startēt kopā ar Latvijas Reģionu apvienību un Liepājas partiju.

Tikmēr LZS nolēmusi veidot kopīgu apvienību ar ārpusparlamenta esošo Latvijas Sociāldemokrātisko strādnieku partiju (LSDSP), un apvienības premjera amata kandidāts uz 14. Saeimas vēlēšanām būs parlamentārietis Viktors Valainis (Zaļo un Zemnieku savienība). Apvienības izveidošana ļauj tai startēt vēlēšanās ar pašreizējo nosaukumu – Zaļo un Zemnieku savienība, jo apvienības veidošanai nepieciešamas vismaz divas partijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti