Aktuālā intervija

Kā budžeta pieņemšana varētu ietekmēt politisko ainu Latvijā?

Aktuālā intervija

Virzība uz gāzes tirgus liberalizāciju Latvijā. Eksperta vērtējums

Dzintars Zaķis negrasās nolikt deputāta mandātu

Zaķis: Mana reputācija pamatīgi iedragāta ne manas gribas dēļ

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

No  partijas “Vienotība” ievēlētais Saeimas deputāts Dzintars Zaķis, kurš no partijas izstājās saistībā ar vairākām tiesām par balsu pirkšanu viņa labā, atzīst, ka viņa reputācija ir pamatīgi iedragāta, bet tas noticis ne viņa rīcības dēļ.

Zaķis Latvijas Radio raidījumā “Aktuālais temats”  otrdien, 1.decembrī, atzina, ka pēc vairākām tiesvedībām par balsu pirkšanu viņa labā viņa “reputāciju sadragājuši ne manas gribas dēļ, tā tas ir bijis diemžēl”.

Taču viņš vairākkārt uzsvēra, ka viņam nav nekādas saistības ar šīm balsu pirkšanas lietām un šie spriedumi to arī pierāda. Arī nopirkto balsu īpatsvars – dažas balsis no kopumā aptuveni 4000 – izskatās pēc tā, ka kāds nevis gribētu viņu ievēlēt, bet darīja to, “lai pēc vēlēšanām radītu šādas diskusijas”.

 Zaķis arī atzina – ja politiķis pats būtu iesaistīts šādā skandāla, ja viņš būtu aizdomas turētais izmeklēšanas laikā, viņam uzreiz būtu jābeidz sava politiska darbība, “uzreiz prom, tur nav jautājuma”.

Bet viņš šajās lietās neiesaistījās un tāpēc savu darbību plāno turpināt; lai arī atstājis partiju, viņš strādā Saeimā “Vienotības” frakcijā un, pēc paša domām, dara to pat, iespējams, labāk, nekā daži pirmo reizi ievēlētie kolēģi.

Par iespēju kandidēt arī uz nākamo Saeimu no kāda cita politiskā spēka Zaķis joprojām neatbildēja, norādot, ka līdz vēlēšanām vēl trīs gadi.

Jau ziņots, ka  Rēzeknes tiesa lietā par balsu pirkšanu 12. Saeimas vēlēšanu laikā Zaķa labā apsūdzētajam Andrejam Sačkovskim piesprieda vienu gadu nosacīti ar pārbaudes laiku uz pusotru gadu, savukārt Andri Kozuli tā attaisnoja.

Spriedums pasludināts arī divās citās lietās   - vienā no lietām par balss pirkšanu par labu Zaķim Rēzeknes tiesa otrdien, 6.oktobrī, pasludināja spriedumu - Jevgēņijam Brovčenko piespriestas 100 stundas piespiedu darba. Šajā lietā apsūdzētais Brovčenko atzina, ka pagājušā gadā 12. Saeimas vēlēšanu dienā Jaunviļānu ciemā apsolīja trim vēlētajiem pa 10 eiro katram par to, ka viņi nobalsos par "Vienotības" sarakstu, ievelkot plusiņus kandidātam Dzintaram Zaķim.

Savukārt 10.novembrī piespiedu darbs par vēlētāju uzpirkšanu piespriests Latgalē dzīvojošajiem brāļiem Aleksandram un Viktoram Balaboliniem.

Bet Cēsu tiesai nodota lieta, kurā starp četriem apsūdzētajiem ir arī Zaķa bijušais kolēģis 9.Saeimā, toreiz “Jaunā laika” deputāts, Igors Aleksandrovs. Šo kompāniju tur aizdomās par vēlētāju autobusu organizēšanu no Madonas un Ērgļiem, lai tur par atlīdzību nobalsotu par Zaķi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti