Dienas ziņas

Bankām aizliegs apkalpot čaulas kompānijas

Dienas ziņas

Latvijā un Lietuvā atjaunos degradētās teritorijas

Iedzīvotāji Viļķenē paliek bez ģimenes ārsta

Viļķenē iedzīvotāji ar daudzajām negācijām aizbiedē jaunu ģimenes ārstu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Limbažu novada Viļķenes pagasta iedzīvotāji ar savu negatīvo attieksmi un sūdzībām aizbaidījuši jaunu speciālisti, kurai bija vēlme strādāt. Tagad, palikuši bez sava ģimenes ārsta, viļķenieši ir spiesti palīdzību meklēt pie mediķiem blakus pagastos. Cerības tuvākajā laikā atrast citu ģimenes ārstu ir mazas.

Pēc ilgiem medicīnā nostrādātiem gadiem ar 1.janvāri viļķēniešu līdzšinējā ģimenes ārste devās pensijā. Viņas vietā stājās jauna daktere Marita Kreituse, kurai ārsta prakse ir arī Ainažos. Paralēli sertificēšanai tika gatavota jaunā Viļķenes ģimenes ārsta prakses vieta, kas tikko pārbūvēta atbilstoši mūsdienu prasībām. Tiesa, šis process nedaudz ieilga, taču, lai iedzīvotāji nepaliktu bez medicīniskās aprūpes, daktere Kreituse turpināja konsultēt.

Tomēr vietējos iedzīvotājus neapmierināja kārtība, kā jaunā ārste strādā, un tapa divas sūdzības Veselības inspekcijai.

“Kad plānoja atvērt ārsta praksi, bija iecerēts ārsta palīgs, bet viņam tika piedāvāts labāk apmaksāts darbs. Arī ar iepriekšējās dakteres māsiņu nesanāca sadarbība, līdz ar to daktere palika viena. Viņai nācās veikt visas pārsiešanas, procedūras, pieņemt pacientus, reģistrēt. Līdz ar to varbūt nevarēja sazvanīt, lai pierakstītos. Tad bija neapmierināti, ka nevar sazvanīt. Daktere teica, ka jāpierakstās, jo bez pieraksta nevar pieņemt,” stāsta Viļķenes pagasta pārvaldes vadītāja Baiba Eglīte.

Ģimenes ārste Marita Kreituse Viļķenē pacientus konsultēja vien divus mēnešus, līdz vietējie ļaudis ar savu negatīvo attieksmi jauno ārsti aizbaidīja. Šobrīd daktere pacientus pieņem vien Ainažos, kur neatsaka arī viļķeniešiem.

“Mēs bijām pieraduši, bijām izlutināti, ka var pie daktera nepiesakoties ieiet momentā pa durvīm un viņa tur ir un pieņems. Esam pārāk izlaidušies. Es domāju, ka dakterim arī ir jāsakārto savs darba laiks,” saka Viļķenes iedzīvotāja Inese Krauja.

“Paši tās mākslīgās rindas radīja, iepriekš nepieteicās un visi gāzās. Neiecietība. Es un mana ģimene, daudzi pazīstamie palika pie dakteres Kreituses. Mēs nākamnedēļ ar pilnu mašīnu brauksim uz Ainažiem,” stāsta Viļķenes iedzīvotāja Laila Fridberga.

Tikmēr par pašvaldības līdzekļiem labiekārtotās doktorāta telpas Viļķenē stāv tukšas. Pagasta pārvaldniece cer, ka tuvākajā laikā darbu tur varētu uzsākt ārsta palīgs. Aizrunāta arī kāda jauna speciāliste, kura šobrīd vēl studē rezidentūrā, taču pēc tās beigšanas būtu gatava Viļķenē strādāt par ģimenes ārsti.

Tikmēr iedzīvotājiem pēc palīdzības nākas vērsties pie mediķiem Limbažos vai apkārtējos pagastos. “Pagaidām mēs pieņemsim kādu reģistrācijā ar to domu, ka to visu varēšu nodot jaunajai ģimenes ārstei. Un varbūt, ļoti pretī ejot, radīsim iespēju kopā ar savu ārsta palīgu aizbraukt uz pieņemšanu vienreiz nedēļā, vienu rītu,” saka SIA “Limbažu slimnīca” valdes priekšsēdētāja, ģimenes ārste Gunta Ozola.

Lai Viļķenē reģistrētu ģimenes ārsta praksi, par pašvaldības līdzekļiem plānots iegādāties kardiogrāfu, kā arī zīdaiņu un pieaugušo svarus. Plānots, ka pavasarī doktorātā darbu varētu sākt arī fizioterapeits.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti