Dienas ziņas

Vecāki satraukti par skolu apvienošanu

Dienas ziņas

Palīdzēsim uzlabot glābēju ikdienu!

Viesītē sāk nelabvēlīgu ģimeņu rehabilitāciju

Viesītē sāk nelabvēlīgo ģimeņu rehabilitāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Bērni, kas pēc bāriņtiesas lēmuma dažādu iemeslu dēļ tiek šķirti no vecākiem, bieži tālāk savu dzīvi vada bērnu namos. Viesītes novadā izmēģina pieredzi, ka pašvaldība piešķir riska ģimenēm dzīvokli un turpina to rehabilitāciju pieredzējuša sociāla darbinieka uzraudzībā.

Cīruļu ģimene ir pirmā, kas šogad kopā ar sešiem bērniņiem pārcēlusies jaunā, par pašvaldības līdzekļiem izremontētā trīs istabu dzīvoklī. Līdz šim ģimenes materiālo apstākļu un vecāku sociālo prasmju trūkuma dēļ bērni pusgadu pavadīja Kalkūnu bērnu patversmē. Tagad apstākļi ģimenē uzlabojušies, tētis atradis darbu mežā, tāpēc ģimene cer, ka izdosies dzīvi turpināt labākā gultnē.

„Jādara viss, lai tiešām bērniem būtu labāk un lai dzīve būtu tiešām pilnvērtīga (..) Viss jau no mums pašiem ir atkarīgs (..) Pašu rokās viss ielikts, lai par bērniem rūpētos,” saka bērnu mamma Daiga.

Ierosme rehabilitēt nelabvēlīgas ģimenes, dodot tām iespēju uzsākt jaunu dzīvi, Viesītē radusies, novērojot ģimenes, kas sociāli nelabvēlīgu apstākļu dēļ dzīvoja atšķirtībā no bērniem. Ģimeni turpmāk ik dienas apciemos sociālā darbiniece. Tuvākajā nākotnē plānots šādi palīdzēt vēl vienai ģimenei. „Ir izveidota jauna štata vienība – tas ir aprūpētājs riska ģimenēm ar bērniem (..) Aprūpētājs nāks uz šo ģimeni katru dienu, pagaidām varbūt divas līdz trīs stundas: strādās ar tēti un mammu, mācīs tādas prasmes, kas viņos varbūt nav attīstījušās līdz galam. To vidū varbūt pat ēdiena gatavošana, drēbju mazgāšana un gludināšana, spēlēšanās ar bērniem, sarunāšanās un bērnu vešana ārā pastaigāties,” stāsta Viesītes novada sociālā dienesta darbiniece Sandra Nikolajeva.

Arī bērniem ilgā atrautība no vecākiem nav bijusi viegla, viņi ir noilgojušies pēc mammas, tēta un savām mājām, kur varētu visi būt kopā. To atzīst arī Nensija, kura saka, ka vēlas turpmāk būt kopā ar savu ģimeni.

Savukārt Viesītes novada domes priekšsēdētājs Jānis Dmitrijevs norāda, ka Cīruļu ģimene nav vienīgā, kam palīdzēts. „Mēs remontējam vēl vienu dzīvoklīti un tuvākā mēneša laikā vēl viena ģimene tiks apvienota, un bērni atgriezīsies šajā ģimenē. Tur gan ir divi bērni (..) Šobrīd ir tā, ka viņi dzīvo bērnunamos un atgriežas šeit uz vietas tikai tad, kad ir sestdiena, svētdiena. Bet šeit viņi apmeklēs vietējo skolu, vietējo bērnudārzu un iekļausies pilsētā, novadā,” saka Viesītes novada domes priekšsēdētājs Jānis Dmitrijevs.

Šobrīd gan sociālā dienesta darbinieki, gan ģimene ar cerību raugās nākotnē, un, iespējams, pateicoties ģimeņu rehabilitēšanas programmai, varēs radīt pilnvērtīgas ģimenes pamatus.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti