Dienas ziņas

Meklē inovācijas sociālajā uzņēmējdarbībā

Dienas ziņas

Arī Liepājā gatavojas modernizēt jahtu ostu

Viesītē atzīmē Neatkarības kara simtgadi

Viesītē atzīmē simtgadi kaujai ar Bermonta karaspēku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Ar Nacionālo bruņoto spēku (NBS) dienas pasākumiem Viesītē pirmdien, 14. oktobrī, atzīmēta Latvijas Neatkarības kara simtgade. Tieši pirms 100 gadiem 14. oktobrī Viesītē Latvijas armija uzvarēja kauju pār bermontiešiem, apturot ienaidnieku virzīšanos Augškurzemes un Latgales virzienā.

14. oktobra Viesītes kaujas notikumu vietā 1935. gadā tika atklāts piemineklis ar uzrakstu “Brīvība – tautas dzīvība”, un tieši šeit norisinājās kaujas simtgadei veltītais atceres brīdis. Uzvara bija nozīmīga, jo tā neļāva bermontiešiem sasniegt un šķērsot Daugavu vienīgajā pārceltuvē Krustpils apkārtnē. Pretējā gadījumā viņiem būtu pavēries ceļš uz Latgali un Augškurzemi.

"Šajā kaujā piedalījās Jelgavas 3. kājnieku pulka divi vadi. Bez šiem karavīriem varbūt nebūtu tas iznākums tik labs, kaut gan bija vietējie aizsargi, kuru skaits bija ap 50, no Eķengrāves, Viesītes, Saukas. Vietējie uzskata, ka šī uzvara ir, pateicoties tieši aizsargiem," norādīja biedrības “Sēļu klubs” valdes priekšsēdētāja Ilma Svilāne.

Šādi piemiņas pasākumi jaunajai paaudzei ļauj labāk izprast Latvijas vēsturi un veido sapratni par tiem vēstures notikumiem, kurus skolēni apgūst mācību stundās. Bet tiem, kuriem ir padziļināta interese par valsts vēsturi, ir vēl citi veidi, kā gūt atbildes uz jautājumiem - piemēram, aprunājoties ar vecāka gadagājuma cilvēkiem.

Nacionālo bruņoto spēku diena Viesītē turpinājās ar Zemessardzes 3. Latgales brigādes un Jaunsardzes centra ekipējuma izstādi un militārajiem paraugdemonstrējumiem.

"Šodien mēs prezentējam Jaunsardzi mazajiem bērniem, lai radītu interesi par mūsu organizāciju. Pastāstām, ar ko mēs nodarbojamies, demonstrējam jaunsargu ekipējumu. Tagad, kad ir palielinājies arī finansējums, mums palielinājiies arī ekipējums, un protams, ka jauniešiem kļūst aizvien interesantāk," teica jaunsargu instruktors Normunds Raubiška.

Latvijas Neatkarības kara un Latvijas armijas 100. gadadienas pasākumi notiek hronoloģiski atbilstoši vēstures notikumiem visā Latvijā, un tie turpināsies arī nākamajā gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti