Vidzemes šosejas «Sēnītes» posmu par vairāk nekā 40 miljoniem eiro remontēs «Binders un ACB»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 7 mēnešiem.

Par uzvarētājiem konkursā būvdarbu veikšanai Vidzemes šosejas "Sēnītes" posmā izraudzīta piegādātāju apvienība “Binders un ACB”, informēja uzņēmumā "Latvijas Valsts ceļi". Tā būvdarbus gatava veikt par 46,58 miljoniem eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN).

Kopumā iepirkumā piedāvājumus iesniedza trīs pretendenti: 

  • piegādātāju apvienība “Binders un ACB” (piedāvātā līgumcena bez PVN  38 498 327,17 eiro);
  • piegādātāju apvienība “STRABAG” (piedāvātā līgumcena bez PVN   40 401 020  eiro);
  • piegādātāju apvienība “SC&I“ (piedāvātā līgumcena  bez PVN   39 980 301,09 eiro).

Pieņemto lēmumu  desmit dienu laikā  var  apstrīdēt  Iepirkumu uzraudzības  birojā, ja kāds no pretendentiem, kas piedalījās konkursā, uzskata, ka ar pasūtītāja vai iepirkuma komisijas darbību iepirkuma procedūras laikā ir  aizskartas tā likumīgās tiesības.

Uzņēmums “Latvijas Valsts ceļi” ir iesniedzis Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA) dokumentāciju Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansējuma saņemšanai, lai pārbūvētu šosejas posmu. Dokumentācijas izskatīšana notiek mēneša laikā. Pēc CFLA apstiprinājuma saņemšanas ar konkursa uzvarētājiem tiks slēgts līgums par būvdarbu veikšanu. 

Vidzemes šosejas “Sēnītes” posma kopējais garums ir 13,90 kilometri un vēl 1,65 kilometri uz Valmieras šosejas (A3). Vidzemes šosejas posmā ir divas brauktuves ar divām joslām katrā virzienā un deviņi satiksmes pārvadi Sēnītes mezglā un viens pie Vangažiem. Projektā plānots pārbūvēt segumu visā posma garumā, kā arī visu satiksmes pārvadu pārbūvi. Asfaltbetona segums paredzēts trīs kārtās.

Projektā paredzēta Straujupītes caurtekas pārbūve, kā arī mazāku caurteku pārbūve un tīrīšana, gājēju tuneļa Sēnītes satiksmes mezglā atjaunošana, 14 autobusu pieturvietu atjaunošana un 6 paviljonu izbūve. Tiks nomainītas un izbūvētas transporta un gājēju drošības barjeras, uzstādīti drošības žogi brauktuvju sadalošajā joslā, atjaunots gājēju luksofors un ceļa apgaismojums Vangažos. Tiltam pār Gauju (A3) tiks mainīts asfaltbetona segums. 

Aktīvie būvdarbi objektā tiks sākti nākamgad, tiklīdz to ļaus laika apstākļi. Būvdarbi tiks finansēti no ES Kohēzijas fonda un valsts budžeta.

KONTEKSTS:

Rekonstrukciju bija plānots sākt šogad, bet būvdarbus atlika, jo bija nepieciešamas izmaiņas iepirkuma nolikumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti