Vidusskolas iespējamās likvidācijas dēļ Staicele atkal domā par atdalīšanos no Alojas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 4 mēnešiem.

Staicelē atkal izskan jautājums par iespēju atdalīties no Alojas novada. Šoreiz pat  ar ultimāta pieskaņu. Proti,  ja Alojas novada domes deputāti lems par iecerēto Staiceles vidusskolas reorganizāciju, kas nozīmētu, ka paliek tikai pamatskola, tad aktīvākie staicelieši ir gatavi vēlreiz iet atdalīšanās procedūru. Staicelieši ir neizpratnē, kāpēc tāds pēkšņs lēmums, ja pirms vēlēšanām bijis solījums neko nelikvidēt.

Pirmo eļļu emociju ugunī ielej tas, ka telpas, kas izraudzītas sanāksmei, izrādās daudzkārt par mazu, jo sanākuši daudzi staicelieši. Emocijas nerimst arī, pārejot arī uz Kultūras nama zāli.

Pašvaldības vadītāja sašutumu sanāksmes laikā var saprast, jo viņa iecere bijusi tikai skaidrot iecerēto reorganizāciju. Taču arī staiceliešu emocionālā reakcija ir saprotama: ne tajās labākajās kaimiņattiecībās esot, te katrs novada lēmums, kas skar Staiceli, ir ļoti jutīgs. Vidusskolas reorganizāciju, kas paredz, ka nākotnē būs tikai pamatskola, neizprot arī vidusskolas direktors Juris Krastiņš, jo, viņaprāt, skolnieku skaits ir pietiekošs un arī citi rādītāji skolai nav tie sliktākie.

Sāp.  70% skolas Latvijā ir tādas kā mūsējā – tad jau lielākā daļa skolu ir jālikvidē,” saka Krastiņš.

Uz sanāksmi ieradušies ne tikai pensijas vecuma cilvēki, bet arī ļoti daudz jauniešu un viņu vecāki. Laila Līsmane, kura atnākusi  kopā ar meitu, neslēpj, ka vidusskolas likvidācija daudziem liks mainīt plānus par bērnu izglītību.

Vecākiem, kuriem nav līdzekļu, lai palaistu bērnu kaut kur tālāk izmācīties... - tad, es domāju, ka tālāk daudzi nemācīsies,” stāsta Līsmane.

Novada domes priekšsēdētājs Valdis Bārda skaidro, ka Staicelē ir paredzēts īstenot Latvijas Futbola federācijas (LFF) iniciatīvu par privāto sporta profesionālo vidusskolu, jo jau tagad te ir šīs federācijas treniņu un mācību centrs. Tad nebūtu pamata paralēli būt divām vidusskolām. Taču priekšsēdētājs arī neslēpj, ka visa pamats ir bērnu skaits.

Tā skaudrā patiesībā ir tāda, ka Alojas novadā ir 470 bērnu un tajā pašā laikā ir četras pamatskolas, no kurām divām ir vidusskola. Ir mūzikas skola, ir sporta skola un pašlaik no LFF ir piedāvājums atvērt sporta internātskolu. Ja mēs tā loģiski domājam – 470 bērniem šāds iestāžu skaits ir pārāk liels,” uzsver priekšsēdētājs Valdis Bārda.

Viņš arī atzīst, ka, ja šodien nedomās par skolu tīkla sakārtošanu un izglītības kvalitāti novadā, tad tas var atspēlēties nākotnē. „Mūsuprāt, labāk ir darīt pašiem, nevis gaidīt, kad mūs mehāniski „ar svītru” novilks,” saka Bārda.

Novada domē Staiceli pārstāvošais deputāts Agris Rubenis gan uzskata, ka vēl viss līdz galam nav izdiskutēts par vidusskolas nākotni, un viņš arī neslēpj, ka staicelieši ir gatavi kārtējam atdalīšanās solim no novada. „Ja pieņems lēmumu par likvidāciju, tad jā. Iesniegsim dokumentus Rīgā un mēģināsim atdalīties,” uzsver Rubenis.

Staiceles vidusskola nav vienīgā, kuru novadā iecerēts reorganizēt - būt vai nebūt priekšā ir arī Puikules pamatskola. Te savs galavārds būs jāsaka novada deputātiem domes sēdē jau februāra nogalē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti