Dienas ziņas

Ziņu speciālizlaidums plkst.14:00 MK pirmā sēde

Dienas ziņas

Neapmierina komunālo pakalpojumu apmaksas kārtība

Ugunsgrēks Vidrižu pamatskolas kurtuvē

Vidrižu pamatskolas kurtuvē apdzēsts ugunsgrēks

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 3 mēnešiem.

Aukstajās dienās īpaši intensīvi apkurinot telpas, aizdegusies Vidrižu pamatskolas kurtuves ēka.

Iespējams, ugunsgrēks izcēlies, uzkarstot skurstenim pārāk tuvu izvietotajām jumta koka konstrukcijām. Negadījuma laikā neviena skolēna no blakus esošās skolas nav bijis tuvumā, un, piesaistot piecas glābēju komandas no tuvējām pilsētām, ugunsgrēku izdevies nodzēst pāris stundu laikā.

Sadūmojumu kurtuves telpās ap deviņiem no rīta pamanīja kurtuves darbinieki un uzreiz izsauca glābējus. Palīgā divām Limbažu ugunsdzēsēju vienībām uz negadījuma vietu devās arī glābēji no Cēsīm, Siguldas un Saulkrastiem.

Sākotnēji dzēšanas darbi kavējušies, jo nav izdevies noteikt uguns perēkļa atrašanās vietu, tāpēc glābējiem nācies uzlauzt jumta metāla apšuvumu. „(..) no skursteņa, karstums, pārsegumā ir bijusi koka konstrukcija, kas ir sākusi gruzdēt, tātad koka spāre, konstruktīvais risinājums tātad pie būvniecības drusku pa tuvu pie skursteņa ir bijis, vai nu izolācija ir drusciņ pabojājusies ap skursteni,” saka Limbažu novada domes izpilddirektors Agris Blumers.

Kurtuves ēka ekspluatācijā nodota jau astoņdesmitajos gados, un kopš tā laika tajā regulāri veiktas ugunsdrošības pārbaudes.

Ugunsdzēsēji tagad noskaidro, kā ugunsgrēks varēja izcelties, un jau pieņemts lēmums skursteņa tuvumā esošās koka spāres aizstāt ar metāla konstrukcijām. Par spīti sapostītajam jumtam, kurtuve jau  atsākusi darbu un piegādā siltumu gan sporta zālei, gan blakus esošajai Vidrižu pamatskolai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti