Vides sargi no jūras Liepājas pusē izceļ septiņus maluzvejnieku tīklus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 4 mēnešiem.

Baltijas jūras piekrastē februārī aktivizējušies maluzvejnieki. To konstatējuši Valsts vides dienesta (VVD) Liepājas reģionālās vides pārvaldes (RVP) inspektori, kas kopš mēneša sākuma no jūras izcēluši septiņus tīklus, kuru kopējais garums ir ap 300 metriem.

Kā informē VVD pārstāve Maruta Bukleviča, lai arī piekrastē novērojama ledus un vižņu klātbūtne, zivju tīkli izlikti pie paša krasta, visdrīzāk, lai nozvejotu taimiņus, kas atgriežas jūrā. Inspektoriem nebija vajadzīga pat laiva, lai izceltu atklātos tīklus. Tīklos esošās zivis palaistas jūrā. 

Inspektoriem arvien biežāk nākas saskarties ar gadījumiem, kad legālie rūpnieciskās zvejas veicēji neievēro zvejas tīklu izvietošanas un marķēšanas prasības, norāda VVD pārstāve.

VVD vērš uzmanību uz to, ka noteikumi par rūpniecisko zveju teritoriālajos ūdeņos un ekonomiskās zonas ūdeņos nosaka: no 1.decembra līdz 31.martam tīklus un tīklu jedas, āķu jedas, lucīšu murdus un lucīšu murdu jedas aizliegts izvietot tuvāk par 100 metriem no krasta, izņemot salaku specializēto zveju ar reņģu (salaku) tīkliem.

Tāpat zvejniekiem aizliegts izmantot noenkurojamos un peldošos zvejas rīkus bez marķējuma vai ar marķējumu, kas neatbilst noteikumu prasībām.

VVD brīdina, ka par zvejniecības pārkāpumiem paredzēts naudas sods — fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām — no 1400 līdz 14 000 eiro. Tāpat vides sargi var konfiscēt pārkāpuma izdarīšanas rīkus un atņemt zvejas tiesības uz laiku līdz trim gadiem.
  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti