Īpašās pārraides

Valstiskuma balvas pasniegšanas ceremonija

Īpašās pārraides

"VIII pasaules diktāts latviešu valodā". Tiešraide no Latvijas Nacionālās bibliotēkas

Valstiskuma balvas pasniegšanas ceremonija

VIDEO: Valstiskuma balvas pasniegšana Rīgas pilī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 8 mēnešiem.

Rīgas pilī svinīgā ceremonijā tiek pasniegta otrā Valstiskuma balva, ko iedibinājusi biedrība "4. maija deklarācijas klubs". Valstiskuma balvas mērķis ir veicināt sabiedrībā cieņu un izpratni par Latvijas valstiskumu, tā stiprināšanas sabiedrisko un politisko nozīmību katra iedzīvotāja dzīvē.

Ar Valstiskuma balvu tiek izteikta atzinība personai, kura devusi un dod izcilu ieguldījumu Latvijas valstiskuma stiprināšanā. Balvu piešķir vienam pretendentam vienu reizi gadā.

Pirmo Valstiskuma balvu pērn saņēma Integrālās izglītības institūta direktors, teologs un sabiedriskais darbinieks Juris Rubenis.

Valstiskuma balvas pasniegšana norisinās svinīgā ceremonijā Rīgas pilī, un balvu pasniedz Valsts prezidents. Pasniegšanas ceremonijā piedalās arī Saeimas priekšsēdētājs un biedrības "4. maija deklarācijas klubs" prezidents.

Ceremonija notiek katra gada 21. augustā – konstitucionālā likuma "Par Latvijas Republikas valstisko statusu" pieņemšanas un Latvijas Republikas faktiskās neatkarības atjaunošanas dienā (vai pēc žūrijas lēmuma citā Latvijas valstiskumam nozīmīgā dienā).

Valstiskuma balvas saņēmēja vārds, uzvārds un saņemšanas gads tiek iegravēts plāksnē, kas publiski redzama Saeimas ēkā. Valstiskuma balvas patrons ir Latvijas Valsts prezidents.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti