Pirmo Valstiskuma balvu saņem luterāņu garīdznieks Rubenis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 9 mēnešiem.

Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 30. gadadienā Rīgas pilī svinīgā ceremonijā pirmo reizi pasniegta biedrības «4. maija Deklarācijas klubs» iedibinātā Valstiskuma balva. To saņēma luterāņu garīdznieks un rakstnieks Juris Rubenis.

Pirmo Valstiskuma balvu saņem luterāņu garīdznieks Rubenis
00:00 / 00:54
Lejuplādēt

Kā apbalvošanas pasākumā teica Latvijas Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs Dainis Īvāns, Juris Rubenis ir viens no spilgtākajiem Latvijas Trešās atmodas cilvēkiem, kurš ir mācījis mūs pārvaldīt šo valsti, bet galvenais – godāt mūsu valsti.

"Dzīve sabiedrībā nozīmē nest arī cita nastas. Ja dzīvo kopā ar cilvēkiem, tev jāpadomā par tiem arī tad, kad nepadomā par sevi. Tā pavisam nesen Juris Rubenis teica par šī brīža apstākļiem Latvijā. Un šādai pārliecībai vajadzētu valdīt vairākumā mūsu tautas, lai saglabātu un nosargātu savu valsti sveiku un veselu. Gan vieglos, gan smagos laikos, gan no pašu tumsoņām, gan no epidēmijām, gan arī brīdī, kad maza, bet skaļa ākstu grupiņa var operēt un merkantilās politiskās interesēs izmantot tādu svētu mūsu Atmodas jēdzienu kā triju Baltijas tautu augstāko dziesmu – Baltijas ceļu," sacīja Īvāns.

Valstiskuma balvas mērķis ir veicināt sabiedrībā cieņu un izpratni par Latvijas valstiskumu. Ar Valstiskuma balvu tiek izteikta atzinība personai, kura devusi un dod izcilu ieguldījumu Latvijas valstiskuma stiprināšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti