Īpašās pārraides

Zīmju valodā. Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadiena. Nacionālo bruņoto spēku parāde 11. novembra krastmalā

Īpašās pārraides

Valsts augstāko apbalvojumu pasniegšana

"Brīvības piemineklis neredzīgiem cilvēkiem" atklāšana

VIDEO: Taktilā objekta «Brīvības piemineklis neredzīgiem cilvēkiem» atklāšana

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 6 mēnešiem.

18. novembrī plkst.15.00 to svinīgi atklās Brīvības pieminekli neredzīgiem cilvēkiem Brīvības laukumā. Tāpat kā Kārļa Zāles radītais Brīvības piemineklis, arī taktilais Brīvības piemineklis tapis par tautas ziedojumiem, informēja "Nāc līdzās!".

Pie mazās bronzas statujas būs arī QR kods, kuru noskenējot ikviens varēs noklausīties stāstu par lielā Brīvības pieminekļa tapšanas vēsturi divās valodās – latviešu un angļu. Tekstu ierunājuši Jaunā Rīgas teātra aktieri Vilis Daudziņš un Marija Linarte. Noklausāmais teksts būs redzams arī rakstītā veidā.

Pieminekļa atklāšanā kopā būs visa radošā komanda: tēlnieki Ivars Miķelsons un Kārlis Alainis, arhitekti Ilze Rukmane-Poča un Jānis Vēveris, idejas iniciatore un līdzattīstāja – fonda "Nāc līdzās!" vadītāja Sarma Freiberga. Ar savu pieredzi projektu atbalstīja Brīvības pieminekļa un Rīgas brāļu kapu padomes vadītājs Valdis Zatlers.

Pēc pieminekļa oficiālās atklāšanas sekos neliels koncerts pie lielā pieminekļa, ko sniegs pianiste Agnese Egliņa  un fonda ''Nāc līdzās!'' talantīgie neredzīgie jaunieši – solisti, kā arī fonda jauktais koris Imanta Toča vadībā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti