Būris

Aktrise Ieva Florence-Vīksne: Nerunāju par lietām, kuras nezinu

Būris

Projekts "Būris". Influenceri: iedvesmo, ietekmē vai melo? Kam mēs sekojam un uzticamies?

Influenceru vēstījumi – starp vārda brīvību un dezinformāciju

VIDEO. Influenceru vēstījumi – starp vārda brīvību un dezinformāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

Influencerus kā svarīgu kanālu gados jaunākas auditorijas sasniegšanai un uzrunāšanai izmanto arī Eiropas Parlamentā (EP). Komunikācijas eksperti atzīst, ka influenceri spēj veiksmīgi “iztulkot” vēstījumus un izplatīt tos savā valodā auditorijai, kas viņiem seko un uzticas. Pirms sadarbības ar konkrētiem influenceriem tiek pētīta viņu iepriekšējā darbība sociālajos tīklos, arī sekotāju iesaistes reitingi, komentāru un reakciju attiecība. Un, kas ir būtiski – EP par šo saturu nekad nemaksā.

Ir labi, ja influenceri mudina jaunus cilvēkus iet un piedalīties vēlēšanās.

Bet ko tad, ja aicina balsot par konkrētu partiju vai politiķi? Kur novilkt robežu starp cilvēka pārdomām un to, ka viņš jau darbojas kāda politiskā spēka labā? Vai to iespējams izkontrolēt?

Par to šajā reizē kolēģe Ilze Nagla Briselē iztaujāja EP deputāti no Latvijas Daci Melbārdi, kura pārstāv Eiropas Konservatīvo un reformistu grupu. Bet EP aktivitātes influenceru piesaistē plašāk skaidroja Petra Rusinova, kura EP koordinē darbu ar influenceriem sociālajos medijos.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

"Būris": Ietek(melis)

Vairāk

KONTEKSTS:

LTV digitālā satura projekts "Būris" ir vieta, kur atklāti diskutēt un cieņpilni ieklausīties jautājumos, kas nereti šķeļ sabiedrību un raisa neizpratni – ne tikai Latvijā, bet arī kaimiņvalstīs. Skarba pieredze un emocionāli līdzcilvēku dzīvesstāsti, asas diskusijas ar citādi domājošiem, ekspertu viedokļi, Eiropas Parlamenta kompetence un citu Eiropas Savienības dalībvalstu lēmumi – to visu atradīsi "Būrī".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti