Būris

Projekts "Būris". Raitis Čerņavskis: pie elektroauto pierod ātri

Būris

Projekts "Būris". Jauniem cilvēkiem jādod iespēja darba tirgū, nevis viņi jāizmanto

Projekts "Būris". Ar ko pārvietosimies nākotnē?

VIDEO. Diskusija. «Būris». Ar ko pārvietosimies nākotnē?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 7 mēnešiem.

Auto iegāde nav ikdienišķs pirkums – to plāno, krāj naudu, kalkulē līzinga variantus. Pēta jaunu un lietotu auto piedāvājumu tirgū, uzklausa draugu ieteikumus, veic testa braucienus. Covid-19 pandēmija būtiski sabremzēja arī auto tirgu, taču jau šogad atkal vērojama strauja izaugsme – pērk gan jaunas, gan lietotas automašīnas. Un, lai gan šķietami reti uz Latvijas autoceļiem var manīt elektroauto, tieši šogad būtiski palielinājusies arī to tirdzniecība.

Protams, salīdzinoši uz kopējā auto skaita, nepilni 2 tūkstoši elektroauto nav daudz.

Bet vai pārskatāmā nākotnē tie kļūs dominējošie? Vai augot gan naftas, gan elektroenerģijas cenām, mainīsies cilvēku pārvietošanās paradumi, pārsēžoties no privātā auto uz sabiedrisko transportu?

Autotransports, kā zināms, ir viens no galvenajiem siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisijas avotiem, tāpēc, īstenojot Eiropas Zaļo kursu, ko apņēmusies arī Latvija, izmaiņas ir neizbēgamas.

Cik elektroauto patiesībā ir "zaļi"? Kāpēc jauni tie ir tik dārgi, un cik izmaksā ekspluatācija? Kāds risks palikt pusceļā, bez iespējas uzlādēt bateriju?

Vai nākotnē daļa Latvijas iedzīvotāju vienkārši vairs nevarēs atļauties savu ģimenes auto?

Par to šajā "Būrī" diskutē:

  • tehnoloģiju blogeris Kristaps Skutelis, kurš izmēģinājis dažādus jaunās paaudzes auto.
  • Kārlis Mendziņš – pārliecināts elektroauto fans.

Eksperta redzējumu par elektroauto nākotni Latvijā izteiks Latvijas Auto asociācijas prezidents Andris Kulbergs un  uzņēmuma "Latvenergo" valdes loceklis Kaspars Cikmačs.

"Būris": CO2

Vairāk

KONTEKSTS:

LTV digitālā satura projekts "Būris" ir vieta, kur atklāti diskutēt un cieņpilni ieklausīties jautājumos, kas nereti šķeļ sabiedrību un raisa neizpratni – ne tikai Latvijā, bet arī kaimiņvalstīs. Skarba pieredze un emocionāli līdzcilvēku dzīvesstāsti, asas diskusijas ar citādi domājošiem, ekspertu viedokļi, Eiropas Parlamenta kompetence un citu Eiropas Savienības dalībvalstu lēmumi – to visu atradīsi "Būrī".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti