Pusdiena

Pusdiena 06.02.2017

Pusdiena

IM pamana nepilnības informācijas apmaiņā starp bērnu tiesību aizsargājošajām iestādēm

Saeimā iestrēgusi VID reforma

VID reforma iestrēgusi Saeimā; risinājumu sola līdz marta beigām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Jau kopš septembra Saeimā iestrēgusi Valsts ieņēmumu dienesta reforma (VID), kas paredzēja apvienot Finanšu policiju un Muitas policiju vienā struktūrā. Lai gan valdošās partijas abu policiju apvienošanu atbalsta, iecere apstājusies, jo politiķi nav vienojušies, kuram vajadzētu pārraudzīt VID Iekšējās drošības daļu. 

Iekšējās drošības nodaļa izmeklē pašu VID darbinieku noziegumus un šobrīd strādā kā Finanšu policijas pārvaldes struktūrvienība. Tagad plānots vispirms abas policijas apvienot, bet par Iekšējās drošības daļas pakļautību lemt vēlāk.

Dienesta ģenerāldirektore Ilze Cīrule stāsta, ka reformu projektu atbildīgā darba grupa izstrādās līdz marta beigām.  

Par Valsts ieņēmumu dienesta reformas pareizo ceļu atšķīrās “Vienotības” un Zaļo un Zemnieku savienības viedoklis. Pērn „zaļzemnieki” ar vienu likumprojektu Saeimā vēlējās gan apvienot Finanšu un Muitas policijas vienā struktūrā, gan noteikt, ka VID Iekšējās drošības daļa jānodod ģenerāldirektora pārraudzībā. Šobrīd Iekšējās drošības daļa ir Finanšu policijas pārvaldes struktūrvienība.

Tikmēr “Vienotība” piekrita abu policiju apvienošanai, taču Iekšējās drošības daļas nodošanu ģenerāldirektoram neatbalstīja.

Tādēļ kopš septembra Saeimā VID reforma ir iestrēgusi, lai gan ZZS deputāti solīja to izskatīt jau līdz pērnā gada beigām.

“Vienotības” ieskatā VID Iekšējās drošības daļu nedrīkst uzticēt ģenerāldirektoram, jo tādā gadījumā VID vadītājs uzraudzītu pats sevi. “Vienotība” uzskata, ka VID jāseko Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības biroja paraugam, kas nozīmē VID Iekšējās drošības daļa nodot pārraudzībā finanšu ministrei, stāsta “Vienotības” deputāts Andrejs Judins.

“Tobrīd bija pietiekami skaidrs, ka problēmu var risināt. Es atceros diskusiju, kur bija iesaistīts arī iekšlietu ministrs, kurš informēja, kā tas viss strādā. To visu var izdarīt un ļoti ātri,” saka Judins.

“Es tikai nesaprotu, kāpēc kolēģiem no ZZS tas vairs nav tik aktuāli,” viņš piebilst.

Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Putra (ZZS) stāsta, ka VID reformu ZZS valdē varētu apspriest šonedēļ.

Putra norāda, ka partijā nav viena viedokļa par to, kura pārraudzībā jābūt Iekšējās drošības daļai, tomēr pret “Vienotības” piedāvājumu to uzticēt ministrei ZZS ir noskaņota skeptiski.

“Joprojām ir šaubas par to, vai tai vajadzētu būt politiskai padotībai, respektīvi, finanšu ministram. Tas ir tāds jautājums, kas vēl joprojām mums šķiet diskutējams un ne pārāk atbalstāms,” atzīst Putra.

Lai reforma atsāktu virzīties uz priekšu, šobrīd plānots vispirms apvienot Finanšu policiju un Muitas policiju, vēl nelemjot par Iekšējās drošības daļu, stāsta Putra.

Šādu variantu atbalsta arī Valsts ieņēmumu dienesta vadītāja Ilze Cīrule. Viņa stāsta, ka likumprojektu, kas apvienotu abas policijas, varētu iesniegt jau tūlīt. Taču par to, kuram vajadzētu pārraudzīt Iekšējās drošības daļu, Cīrule savu viedokli nevēlas atklāt. Viņa uzsver, ka par to šobrīd spriež darba grupa.

“Šajā starpresoru darba grupā ir pārstāvji no Tieslietu ministrijas, Iekšlietu ministrijas, Ģenerālprokuratūras. Tātad mēs esam apvienojuši visus gudrākos prātus, lai dotu vislabāko atbildi uz šo jautājumu. Līdz marta beigām šai darba grupai darbs ir jāpaveic,” stāsta Cīrule.

“Ir jāpiedāvā projekts, kā mēs apvienosim šīs abas policijas struktūrvienības un kur būs novietota šī iekšējās drošības daļa,” viņa saka.

Cīrule norāda, ka Finanšu un Muitas policiju apvienošana ļaus ietaupīt administrācijas izmaksas, vairāk resursu novirzot tieši noziedznieku ķeršanai. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti