Vicemērs Baraņņiks nerosinās Rīgas 1. slimnīcas valdes atstādināšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 1 mēneša.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sāktajā kriminālprocesā par iespējamo dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un dokumentu viltošanu aizturējis Rīgas 1. slimnīcas valdes locekli Genādiju Sevastjanovu. Tā Latvijas Televīzijai apliecināja tās kapitāldaļu turētājs Rīgas vicemērs Vadims Baraņņiks. Viņš gan uzsvēra – uzsāktā kriminālprocesa dēļ atstādināt visu valdi aizvien nav plānots.

Baraņņika rīcībā neeesot informācijas, kas bijis par iemeslu sāktajam kriminālprocesam un Sevastjanova aizturēšanai, kurš vienlaikus ir arī Rīgas domes deputāts un partijas “Saskaņa” biedrs. Vicemērs gan piebilda, ka  atlikušajiem slimnīcas valdes locekļiem – Natālijai Zlobinai un Andrejam Pavāram pieprasīta informācija par izmeklēšanu.

"Šobrīd tā informācija nav sniegta, to es gaidu tuvākajā laikā, bet arī ņemot vērā to, ka, KNAB veicot procesuālās darbības, viņi deva parakstu par neizpaušanu, tad kā viņi varēs informāciju sniegt, mēs to saņemsim, un tad mēs to izvērtēsim. [..] Man nav nekāda pamata šobrīd neuzticēties gan Sevastjanova kungam, gan spriežot pēc visa – valdei," sacīja Baraņņiks.

Kriminālprocesā KNAB kopumā aizturējis trīs cilvēkus. Kā Latvijas Televīzijai pastāstīja Rīgas 1. slimnīcas valdes loceklis Andrejs Pavārs, KNAB uzmanības lokā varētu būt nonākuši divi remontdarbu iepirkumi datortomogrāfijas kabineta vajadzībām. Tikmēr KNAB plašāku informāciju par sākto kriminālprocesu nesniedz.

LTV rīcībā esošā informācija arī liecina, ka KNAB otrdien veicis vēl vienu kratīšanu slimnīcā.

KONTEKSTS:

Šī gada 5. aprīlī KNAB uzsācis kriminālprocesu par SIA “Rīgas 1. slimnīca” amatpersonas un būvdarbu veicēja izdarītiem, iespējams, noziedzīgiem nodarījumiem – dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un dokumentu viltošanu. Krimināllietas materiāli satur ziņas par to, ka SIA “Rīgas 1. slimnīca” amatpersona, iespējams, ļaunprātīgi izmantojusi dienesta stāvokli, noslēdzot līgumus iepirkumos, un ka būvdarbu veicējs, iespējams, viltojis dokumentus par veiktajiem būvdarbiem.

Veicot divpadsmit kratīšanas, izņemts apjomīgs daudzums dokumentu un datu nesēju, kuriem varētu būt pierādījumu nozīme kriminālprocesā. Šobrīd aizturētas trīs personas. Saskaņā ar Kriminālprocesa likumā noteikto par drošības līdzekļa piemērošanu procesa virzītājs lems 48 stundu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti