Panorāma

Autotransporta direkcija vēršas Valsts policijā

Panorāma

Koalīcija prezidenta amatam virzīs E. Levita kandidatūru

KNAB veic kratīšanas Rīgas 1. slimnīcā

KNAB izmeklē iespējamās nelikumības Rīgas 1. slimnīcā; trīs aizturētie

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 1 mēneša.

Šī gada 5. aprīlī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzsācis kriminālprocesu par SIA “Rīgas 1.slimnīca” amatpersonas un būvdarbu veicēja izdarītiem, iespējams, noziedzīgiem nodarījumiem – dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un dokumentu viltošanu.

Krimināllietas materiāli satur ziņas par to, ka SIA “Rīgas 1.slimnīca” amatpersona, iespējams, ļaunprātīgi izmantojusi dienesta stāvokli, noslēdzot līgumus iepirkumos, un ka būvdarbu veicējs, iespējams, viltojis dokumentus par veiktajiem būvdarbiem.

Veicot divpadsmit kratīšanas, izņemts apjomīgs daudzums dokumentu un datu nesēju, kuriem varētu būt pierādījumu nozīme kriminālprocesā.

Šobrīd aizturētas trīs personas. Saskaņā ar Kriminālprocesa likumā noteikto par drošības līdzekļa piemērošanu procesa virzītājs lems 48 stundu laikā.

Latvijas Radio zināms, ka viens no aizturētajiem ir slimnīcas valdes loceklis Genādijs Sevastjanovs ("Saskaņa"), kurš ir arī Rīgas domes deputāts.

Avoti Rīgas domē lēsa, ka, visticamāk, abi pārējie aizturētie ir slimnīcas iepirkumu vadības cilvēks un kādas būvniecības kompānijas pārstāvis.

Latvijas Radio ziņoja, ka ar "Saskaņu" saistītā slimnīcas valdes priekšsēdētāja Natālija Zlobina nav aizturēta. 

Slimnīcas valdes loceklis Andrejs Pavārs Latvijas Televīzijai stāstīja, ka KNAB kriminālprocess varētu būt saistīts ar "kaut kādiem būvdarbiem, kas slēgti novembra sākumā un it kā atkārtots martā." 

Vaicāts, par kādu objektu tiek runāts, Pavārs atbildēja, ka par vienu no slimnīcas nodaļām vai nodaļu daļu - datortomogrāfijas kabinetiem. Pavārs gan norādīja, ka  būvniecība un remonti nav viņa kompetencē, par tiem esot atbildīgs Sevastjanovs.

Rīgas 1. slimnīca

Vecākā civilā slimnīca Latvijā - dibināta 1803. gadā.

100% kapitāldaļu pieder Rīgas domei.

Plaša profila ambulatora ārstniecības iestāde ar dienas stacionāru.

2017. gadā ap 300 tūkstoši apmeklējumu, veiktas 16,5 tūkstoši operāciju.

Slimnīcā strādā 755 darbinieki, no kuriem 227 – ārsti.

Apgrozījums 2017. gadā - 15 miljoni eiro ; peļņa – 191 433 eiro.

2018. gadā slimnīca plānoja 16 miljonu eiro apgrozījumu, tajā skaitā ieņēmumi no valsts pasūtījumiem – 7,2 miljoni eiro.

Pēdējos desmit gados slimnīcas korpusos veikti renovācijas darbi vairāku desmitu miljonu eiro vērtībā. 2019. gadā plānots sākt Rehabilitācijas centra renovāciju.

Avots: Rīgas 1. slimnīcas 2017. gada darba pārskats

Kā liecina Valsts ieņēmumu dienesta dati, Rīgas 1. slimnīcas valdes priekšsēdētāja Natālija Zlobina ir iestādes valdes locekļa Genādija Sevastjanova meita. Valsts amatpersonas deklarācija rāda, ka Sevastjanovs pērn bija ne tikai Rīgas domes deputāts un 1. slimnīcas valdes loceklis, bet arī Rīgas 1. slimnīcas attīstības fonda valdes priekšsēdētājs, pašvaldības īpašuma privatizācijas komisijas loceklis un domes Īpašuma departamenta Publiskā iepirkuma komisijas loceklis.

Saskaņā ar VID datiem Sevastjanovam pieder zeme un ēka Rīgā, akcijas kompānijās “Medasko” un “X-Dental”, kā arī 2018. gada izlaiduma automašīna “Mercedes Benz GLE 350D”. Skaidrā naudā Sevastjanovs glabā 26 000 eiro. Viņš norādījis arī gandrīz 700 tūkstošu eiro uzkrājumus dažādās bankās un dažādās valūtās, kā arī neatšifrētu naudas uzkrājumu privātajos pensiju fondos. 

Pērn Rīgas 1. slimnīca viņam algā izmaksājusi 54,1 tūkstoti eiro, dividendēs un algā no savām privātfirmām deputāts ieguvis teju 140 000 eiro, dome pārskaitījusi 12,3 tūkstošus eiro. Tāpat viņš saņēmis vairāk nekā 16 000 eiro no pensiju fonda bankā, kā arī gandrīz 20 000 eiro pabalstos un pensijā.

Sevastjanovs "Saskaņai" kopš 2014. gada ziedojis vairāk nekā 5600 eiro, bet vēl 6800 eiro samaksājis biedra naudā, redzams KNAB interneta lapā.

Ar slimnīcas vadību pagaidām sazināties nav izdevies.

Rīgas mēra pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”) notikumus nekomentēja. Savukārt vicemērs Vadims Baraņņiks (“Saskaņa”) norādīja, ka par KNAB izmeklēšanu uzzinājis no medijiem un neko nezina par Sevastjanova aizturēšanu. 

Baraņņiks pastāstīja, ka, “cik viņam zināms”, kratīšanas notika arī pie Sevastjanova. Viņam nav informācijas par Sevastjanova aizturēšanu. Par kādu iespējamo rīcību dome lems pēc oficiālās informācijas saņemšanas.

Baraņņiks uzsvēra, ka Sevastjanovs bauda gan "Saskaņas", gan "Gods kalpot Rīgai" uzticību. Vicemērs arī uzsvēra, ka, tieši pateicoties Sevastjanovam, tika atjaunota 1. slimnīca.

Vadims Baraņņiks: Par KNAB kratīšanu 1.slimnīcā
00:00 / 00:54
Lejuplādēt

1941. gadā dzimušais Sevastjanovs Rīgas 1. slimnīcā strādā kopš 1979. gada, kad viņš kļuva par Uroloģijas nodaļas vadītāju. Ārstniecības iestādes valdes loceklis viņš ir pēdējos deviņus gadus, liecina informācija slimnīcas interneta lapā.

KNAB kopumā veicis 12 kratīšanas, tostarp Rīgas 1.slimnīcas valdes locekļu Genādija Sevastjanova, Andreja Pavāra un Natālijas Zlobinas darba vietās un mājās.

KNAB uzsver, ka koruptīvu noziedzīgu nodarījumu izskaušana valsts un pašvaldību institūciju veiktajos publiskajos iepirkumos ir viena no KNAB darbības prioritātēm, kam tiek pievērsta pastiprināta uzmanība, īpaši veselības nozarē, būvniecības nozarē un iepirkumos Latvijas lielākajās pašvaldībās.

Krimināllietas izmeklēšana šobrīd ir sākuma stadijā.

KNAB norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti