Panorāma

VARAM neatkāpjas no ieceres atlaist Rīgas domi

Panorāma

Piesaka Eiroparlamenta "lokomotīves"

Veselības pakalpojumu dalīšanu grozos atliks līdz jūlijam

Veselības pakalpojumu dalīšanu divos grozos varētu atlikt līdz 1. jūlijam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 5 mēnešiem.

Veselības aprūpes pakalpojumu dalīšana divos grozos jāatliek līdz 1. jūlijam. Tā otrdien, 15. janvārī, lēmusi Saeimas Sociālo un darba lietu komisija. Ceturtdien, 17. janvārī, deputātiem par to vēl būs jābalso Saeimas plenārsēdē.

Lai gan divu grozu sistēmai bija jāsāk darboties 1. janvārī, tehnisku problēmu dēļ ārsti šobrīd nevar pārbaudīt, kādi valsts apmaksāti pakalpojumi pacientam pienākas. Tāpēc pagaidām visi pacienti var saņemt vienādu klāstu pakalpojumu.

"Mēs nemaz nevaram fiziski šo sistēmu ieviest. IT sistēma nestrādā. Šobrīd ir lēmums to atcelt, bet tas lēmums ir nelikumīgs, un lēmums ar likumu ir jāpadara likumīgs. Tas ir viens. Otrs – likums ir šobrīd totāli nepilnīgs. Sākotnējā doma bija izņemt ārā no likuma Latvijas nerezidentus, kas nedzīvo Latvijā, bet reizēm atbrauc šeit saņemt veselības pakalpojumus, bet sanāca iekļaut arī daudzas grupas, kas maksā nodokļus pie mums," saka Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas vadītājs Andris Skride ("Attīstībai/Par!").

Deputāts Skride stāsta, ka mērķis nav panākt valsts veselības apdrošināšanas sistēmas pilnīgu atcelšanu, bet gan izbeigt pacientu dalījumu pēc tā, vai ir maksātas sociālās iemaksas.

KONTEKSTS:

No šī gada Latvijā bija jāsāk darboties veselības aprūpes finansēšanas modelim, kas balstās uz valsts veselības apdrošināšanu un paredz divus atšķirīgu līmeņu pakalpojumu grozus pacientiem, kas veic šos apdrošināšanas maksājumus, un tiem, kas tos neveic. Tomēr sistēma IT problēmu dēļ darbu nav sākusi, un visi iedzīvotāji joprojām saņem vienādus pakalpojumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti