Dienas ziņas

Jelgavnieki izmanto iespēju saņemt vakcīnu

Dienas ziņas

2021. gada dzīvnieks - zaķis

Ventā pārbauda makšķerniekus

Ventā reidā pārbauda makšķerniekus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Tā kā garās Lieldienu brīvdienas cilvēkus rosina doties pie dabas, tad šīs dienas izmantoja arī Valsts vides dienesta (VVD) inspektori, lai pārbaudītu, vai makšķernieki ievēro noteiktās prasības. Ventas posmā no Kuldīgas tilta līdz Abavas ietekai Ventā ir noteikta licencētā makšķerēšana. Arī licences pārbaude bija viens no reida mērķiem. 

Lai pārbaudītu, vai makšķernieki ievēro noteikumus, reidā savus spēkus VVD inspektori apvienojuši ar Kuldīgas novada pašvaldības policiju, vienlaicīgi ar kvadracikliem dodoties pa abiem Ventas krastiem un ar laivu pa upi. Ventas posmā no ķieģeļu tilta Kuldīgā līdz pat Abavas ietekai Ventā ir noteikta licencētā makšķerēšana, tas nozīmē, ka jābūt nopirktai arī licencei.

"Šai sezonā ir ļoti daudz makšķernieki Kuldīgā un licences, kas jau februāra mēnesī, kas ir pavasara licences, tās jau bija izpirktas. Tas nozīmē, ka makšķernieki ļoti aktīvi, ir palikušas tikai dienas licences. Protams, jāņem vērā, ka mums ir arī bezmaksas licences , kas ir noteiktam statusam, invalīdi, pensionāri, pie Ventas pieguļošo zemju īpašnieki, tur ir vairāks kategorijas," stāstīja Kuldīgas novada pašvaldības policijas priekšnieks Kaspars Šabāns.

Licencētā makšķerēšana Latvijā ir ieviesta vairākās ūdenstilpēs, lai uzraudzītu zivju resursus un kontrolētu to ieguvi. Minētais Ventas posms ir viens no tiem.

"Priekšā ir Ventas rumba, un aktīvā zivju migrācijas laikā zivju resursi ir diezgan daudz pieejami un, lai tos nenoplicinātu un varētu kontrolēt, cik tiek noķerts, kā zivju tas daudzums pa gadiem mainās, tad ieviesta licencētā makšķerēšana, kas tai skaitā kontrolē gan to ieguvi, gan iegūtā nauda tiek izlietota atkal pavairošanai, kontrolei un citām derīgām lietām saistība ar upi – nauda atgriežas upē," stāstīja VVD Kurzemes reģionālās vides pārvaldes Zvejas kontroles daļas galvenais inspektors Jānis Sprugevics.

Satiktajiem makšķerniekiem tika pārbaudītas licences. Tā kā šobrīd ir līdaku nārsta laiks, tad tās ķert aizliegts. Pārbaudīts tika arī makšķeru skaits uz vienu cilvēku un noķerto zivju daudzums – licencētajā posmā ne vairāk par 7 vimbām un vienu lasi vai taimiņu.

Ne visiem satiktajiem makšķerniekiem licence bija iegādāta, dažs to steidza izdarīt inspektoru klātbūtnē. 

Šobrīd ir liegums arī nēģu ieguvei. Tomēr aktivizējušies ir maluzvejnieki, kas pamanījušies murdus ielikt Ventas rumbā. Aizvadītajā nedēļā vides inspektoriem ar sabiedrības un pašvaldības policijas atbalstu izdevies no diviem murdiem atbrīvot aptuveni 53 kilogramu nēģu. Zivju resursiem nodarītie zaudējumi par nelikumīgo lomu, ja vainīgos būtu izdevies notvert, varētu pārsniegt 21 000 eiro. Par šādu kaitējumu videi var tikt uzsākts kriminālprocess.

"Kādus pāris gadus nosacīti bija miers, Ventas rumbā pārkāpumi netika konstatēti. Tagad atkal sāk parādīties, acīmredzot būs jāatgriežas pie stingrākas Ventas rumbas uzraudzības. (..)," sacīja VVD inspektors.

Lieldienu reidā bija arī vides inspektori no Ventspils novada, kas kontrolēja Ventas posmu tālāk aiz Abavas ietekas Ventā, kur nav licencētā makšķerēšana, bet jāievēro visi citi nosacījumi. Kopīgajā reidā pārbaudīti ap 140 makšķernieku, četri sodīti par dažādiem pārkāpumiem, atrasti divi nelikumīgi ielikti murdi. Vides inspektori atzina, ka priecīgi par nelielo pārkāpumu skaitu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti