Panorāma

R. Vējonis aicina partijas vienoties par premjera kandidātu

Panorāma

Trūkst asistentu personām ar invaliditāti

Vēlētāji vērtē valdības tapšanu

Vēlētāji vērtē valdības tapšanu - daži nesteidz spriest, citi sašutuši

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 7 mēnešiem.

Kopš Saeimas vēlēšanām pagājušas divas nedēļas. Pirmie sarunu raundi par valdības veidošanu vēl nav ļāvuši partijām sniegt skaidru atbildi saviem vēlētājiem, kurš no premjera amata kandidātiem varētu stāties jaunās valdības priekšgalā. Dobeles novadā uzrunātie vēlētāji par valdības veidošanas sarunām ir sašutuši, bet citi norāda, ka pašlaik spriest par topošo valdību ir pāragri.

Dobeles novads ir Zemgales vēlēšanu apgabals. Agrāk tradicionālie vēlēšanu uzvarētāji – Zaļo un Zemniekus savienība – tur tagad ir atstāti zaudētājos. Pirmajā vietā ir “KPV LV”, otrajā – Jaunā konservatīvā partija. Vai uz viņiem liktās cerības izrādījušās drīzāk tukšas vai tomēr pilnas? Viedokļi ir dažādi.

“Man liekas, ka nekas vēl nav mainījies. Viss pagaidām uz vietas. Viņi kaut kā spriedelē tur, bet līdz galam kaut kā netiek. Skatīsimies. Nu visi jau cer uz to labāko, uz gaišo, kā saka, lai sakārto tur pie sevis visu, lai ir skaidrība (..) par viņu darbu, ko viņi solīja un ko taisās izpildīt,” saka Gunārs.

“Nu, nepatīk – kad paklausos “Panorāmu” vai ko, tur visi strīdas tikai. Un tikai dala krēslus. Par mums, man liekas, neviens nedomā,” saka Tamāra.

“Smieklīgi izskatās šobrīd. Skatoties no malas – smieklīgi, ka tur tā ņigu ņegu iet. Tur katrs dala, kurš lielāku gabalu paņems,” secina Anita.

“Vai! Šausmīgs teātris! Esam satriekti. Laikam jau tas sauklis, ka jāizvēlas jaunie, laikam nav bijis īsti pareizi, jo tie jaunie ir tādi neprognozējami. Kā tai fabulā – velk katrs deķi uz savu pusi. Nezinu, vai viņi spēs vienoties un valdību izveidot. Jo katrs grib būt par premjeru,” saka Terēza.

Līdzīgi spriež arī Agris: “Ja sāksies tikai vilkšana – 5 vai 6 partijas, kas tagad ievēlētas, nu tad katrs to mazo pīrādziņu sadalīs vēl mazāku. Un tad es domāju, ka rezultāts būs pašvaks.”

Citāds viedoklis ir Ilvai: “Pagaidām apmierina viss (..) Pagaidām jā. Bet – nu redzēsim turpmāk, kas būs. Jo nu tā gluži jau dotajā brīdī es nevaru pateikt. Ja viņi to, ko sola izpildīs, tad jau viss būs kārtībā.”

“Es teiktu, ka politiķiem ir jābūt aktīvākiem un jāstrādā ir aktīvāk. Ir aktīvāk jākoordinē sarunas, ir aktīvāk jādomā par turpmākajiem darbiem, par to, kas tiks risināts. Jāstrādā aktīvāk!” uzsver Eva.

Par abām visvairāk balsu saņēmušajām – “KPV LV” un Jauno konservatīvo partiju – un viņu premjera amata kandidātiem attiecīgi Aldi Gobzemu un Jāni Bordānu viņu vēlētāji uzsver, ka esot balsojuši par jauniem cilvēkiem un jaunu politiku un to arī gribot sagaidīt pēc iespējas ātrāk.

Dobeles novada vēlētāja Rita Krūmiņa ar ģimeni balsoja par Jauno konservatīvo partiju, bet Aiva Briņķe un viņas ģimene – par “KPV LV”. Tagad redzot, ka viņus grib nobīdīt malā.

“Jā. Jo viņi centīsies daudz ko mainīt un citi tam nepakļausies un nevēlēsies to darīt. Manuprāt, tā varētu notikt, ka netiks pie tiem krēsliem. Daudzi grib ļoti izsisties uz augšu un citus pabīdīt malā, un viņiem nebūs iespējas izteikties nevienā veidā. Vienkārši – viņiem aizbāzīs mutes. (..) Es domāju, ka Kaimiņa kungs, ko solīja, to arī izpildīs – par to pašu filmēšanu. Visas sēdes, viss būs atklāti,” saka Aiva.

Savukārt Jaunās konservatīvās partijas vēlētāja atzinīgi vērtē sava premjera amata kandidāta paziņoto, ka ZZS valdībā nav jāņem. “Pilnīgi pareizi, pilnīgi atbalstu! Kas no viņu solījumiem ir izdarīts? Kas notiek ar Veselības ministrijas visiem tiem lēmumiem? Ja viņi ir nākuši pie tautas ar tādu solījumu visu mainīt, arī Kaimiņa kungs un Gobzema kungs, ka būs lielas pārmaiņas – es to gribu redzēt!” saka Rita.

Vēlētāja nepieļauj, ka Jaunā konservatīvā partija varētu palikt opozīcijā. Esot jābūt gataviem uz kompromisu pat tad, ja citi piespiedīs valdībā ņemt arī ZZS: “Katrā ziņā atstāt viņus tur, lai viņi turpina tanī pašā sastāvā, tas ir galīgi garām. Tā nē!

Tie, kas ir tagad jaunie ievēlēti, viņiem visiem spēkiem jācenšas attaisnot savus mērķus, savas programmas izvirzītās, viņiem visiem spēkiem tas ir jāmēģina pilnveidot!

Un tur nav citu variantu! Lai “KPV”, JKP, “Attīstībai” visi ir kopā pret veco iekārtu,” saka Rita.

Bet visbiežāk dzirdētā atbilde sarunās ar vēlētājiem bija šāda: “Šobrīd, man liekas, ir pāragri kaut ko vērtēt vai spriest, jo šobrīd vēl nekas nav sakārtojies un nekas nav izlemts un – skatīsimies, kā būs tālāk.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti