Vēl nav izdevies noskaidrot Ventas piesārņotāju Kuldīgā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 3 mēnešiem.

Kuldīgā atkārtoti konstatēts naftas produktu piesārņojums Ventā. Atbildīgajiem dienestiem pagaidām nav izdevies noskaidrot avotu. Iespējams, notiek apzināta kaitniecība.

Valsts vides dienesta (VVD) inspektori konstatējuši, ka pa pilsētas lietus ūdens kanalizācijas izvadu Ventā ietek naftas produkti, kas vizuāli un pēc smakas atgādina jau pirms divām nedēļām pamanīto piesārņojumu.

Secināts, ka nezināmi cilvēki mēģinājuši nopostīt janvārī uzliktās bonas piesārņojuma savākšanai. Pārbaudot kanalizācijas kontrolakas aptuveni 500–600 metru rādiusā, daudzās konstatēta naftas produktiem raksturīga smaka.

Inspektori noskaidros, vai apkārtējā teritorijā strādājošajiem uzņēmējiem ir vajadzīgās atļaujas, un pārbaudīs pieslēgumus pilsētas inženiertīkliem. Iespējams, naftas produktu iepludināšana un bonu bojāšana ir apzināta ļaunprātība.

Kuldīgas iedzīvotāji aicināti nekavējoties ziņot vides inspektoriem un pašvaldības policijai, ja tiek pamanītas aizdomīgas darbības – kādu vielu izliešana pilsētas kanalizācijas sistēmā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti