Kuldīgā atkārtoti konstatē naftas produktu piesārņojumu Ventā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 3 mēnešiem.

Valsts vides dienesta (VVD) Liepājas reģionālās vides pārvaldes inspektori trešdien, 12. februārī, Kuldīgā atkārtoti konstatēja naftas produktu noplūdi Ventā, informēja VVD.

VVD inspektori atkārtotā vietas apsekošanā konstatēja, ka caur pilsētas lietusūdens kanalizācijas izvadu Ventas upē ietek naftas produkti, kas vizuāli un pēc smakas atgādina pirms divām nedēļām konstatēto naftas piesārņojumu.

Nekavējoties veiktas nepieciešamās rīcības, lai ierobežotu piesārņojuma izplatīšanos – pastiprināts bonu izvietojums, esošās nomainītas ar jaunām.

Tā kā konstatēts, ka nezināmas personas mēģinājušas postīt jau uzstādītās bonas, VVD uzdeva pašvaldības policijai regulāri apsekot vietas.

Savukārt, apsekojot esošās lietusūdens kanalizācijas sistēmas kontrolakas aptuveni 500-600 metru rādiusā, daudzās no tām konstatēta naftas produktiem raksturīga smaka.

Uzņēmumam SIA "Kuldīgas ūdens" uzdots veikt tūlītējās darbības, lai novērstu naftas produktu ieplūdi Ventas upē. Atbildīgās institūcijas turpina darbu pie piesārņojuma novēršanas un vainīgo personu noskaidrošanas.

VVD atzīmēja, ka pirmsšķietami secināts, ka, iespējams, naftas produktu iepludināšana, kā arī bonu bojāšana ir apzināta ļaunprātīga rīcība.

Tāpēc VVD aicina Kuldīgas iedzīvotājus, ja tiek fiksēta naftas produktu izliešana jebkurā vietā kanalizācijas sistēmā pilsētā, ziņot VVD pa telefonu 26338800.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti