De Facto

17. februāra «De Facto»

De Facto

24. februāra «De Facto»

Levita izredzes kļūt par koalīcijas kandidātu prezidenta vēlēšanās - neskaidras

Vējonis: Deputātiem jāizvērtē, kas finansē Levita kampaņu

Valsts prezidents Raimonds Vējonis nobažījies par to, ka pēdējo nedēļu laikā bieži izskan Egila Levita kā prezidenta amata kandidāta vārds, svētdien vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "De facto". Vējonis aicina deputātus domāt par to, kurš varētu finansēt Levita kampaņu.

“Tas, ka notiek dažādas kampaņas, atbalstot kādu kandidātu, tas ir normāls process, kas varbūt mums valstī nav noregulēts līdz galam. Jo neviena kampaņa nenotiek pati par sevi, tātad kāds viņas arī bieži vien finansē. Un, protams, tas ir jautājums, kas arī deputātiem, manuprāt, ir jāvērtē: ja notiek savā ziņā kaut kāds priekšvēlēšanu laiks, tad arī jāvērtē tas, kas finansē šādas priekšvēlēšanu kampaņas un tā tālāk,” uzsvēra Vējonis.

Pats Vējonis par savu lēmumu, vai kandidēs otrajam termiņam amatā, paziņošot maijā, kad notiek kandidātu iesniegšana. Vējonim gan nav izredzes tikt pārvēlētam. "De facto" vēsta, ka neviena no koalīcijas partijām Vējoni neatbalsta, savukārt "Saskaņā" jaušams rūgtums par to, ka pēc Saeimas vēlēšanām Vējonis neaicināja lielākās frakcijas pārstāvi mēģināt izveidot valdību. 

Tāpat arī "Saskaņas" atbalsts Satversmes preambulas tēvam Levitam ir maz ticams. Tāpēc, ja koalīcija par vienu kandidātu nevienojas, "Saskaņas" 22 balsis var nospēlēt būtisku lomu prezidenta vēlēšanās.

Lai ievēlētu prezidentu, nepieciešama 51 balss. Tas nozīmē, ka jebkura valdību veidojošā frakcija, izņemot mazāko "Jauno Vienotību", atsakoties atbalstīt Levitu, viņa ievēlēšanu krietni sarežģīs. Pašlaik koalīcijas partiju atbalsts Levitam vēl ir miglā tīts. Saeimas kuluāros runā, ka "Attīstībai/Par!" varētu lemt par liberālāka kandidāta virzīšanu.

KONTEKSTS:

Valsts prezidenta vēlēšanas gaidāmas maija beigās vai jūnija sākumā. Saeimā pirmo reizi Valsts prezidents tiks vēlēts atklātā balsojumā.

Koalīcija līdz aprīļa vidum plāno vienoties par kopīgu prezidenta amata kandidātu. Pagaidām partiju kopīgās sarunās piemin tikai vienu kandidātu – Levitu, kuru atbalsta gan Jaunā konservatīvā partija, gan Nacionālā apvienība. Pašreizējā valsts vadītāja Raimonda Vējoņa kandidatūru koalīcijas partijas neplāno virzīt atkārtotai apstiprnāšanai Latvijas Valsts prezidenta amatā.

9 komentāri
Anonīms lietotājs 2145
Vai tik prezidenta kungs nebija minēts kā viens no Lemberga stipendiātiem pirms gadiem? Lieta iestrēga un noklusa. Tāds "stipendiāts" joprojām dzīvo ar domām, ka viss, kas saistīts ar varu, ir finansēts.
Anonīms lietotājs 34157
Zīli nekādā gadījumā, pat Eiropā viņam nav vairs ko sēdēt, pa fikso mūs "atšuva" kā premjers. Mums savi" varoņi" jāatceras.
Andris Grinbergs Grinbergs
NU TAD LAI SIS PROVINCIALAIS TUKSSEDETAJS- PASAKA KAS UN PAR CIK UN AR KO KOPA- VINS TIKA APMAKSATS SAVAA AMATAA
Anonīms lietotājs 34158
Es par Valdi Zatleru,kurš pārzina valsti no iekšpuses. levita kungs parasto latvieti nesaprot... Vēl varētu būt Roberts Zīle,kurš pazīst cilvēku,uz viņa paskatoties! Tikai žēl,ka EP .
Jānis Balodis
Edgars Kramiņš būtu izcils prezidents!
Anonīms lietotājs 34157
Kur varam uzzināt, kas Jūsu kampaņu finansēja? Ja paši neko nezin, tad Kramiņu.
Zane Līvmane
Levits nav nekāds ūberkandidāts....večuks, kurš murmina sliktā angļu mēlē, un spēj komentēt tikai jautājumus par tiesu lietām, nevis ārpolitiku un iekšpolitiku...
Karlis Bruvers
Deputātiem būtu arī jāizvērtē cik lielu stipendiju Vējonim izmaksāja biedrs Lembergs
Jānis Balodis
Levits ASV, Sorosa fonda un Izraēlas vēstniecības ieliktenis? Vismaz tur ir skaidrs stipendijas apmērs!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti