Panorāma

Sola sagatavot un izsniegt pūriņus jaundzimušajiem

Panorāma

Piketā aicina no amata atbrīvot Veselības inspekcijas vadību

Vētra norauj jumtus un gāž kokus

Vēja postījumu dēļ VUGD saņēma 150 izsaukumus; Rīgas Centrāltirgū norautas jumta plāksnes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Līdz piektdienas vakaram spēcīgā vēja radīto postījumu dēļ VUGD saņēmis 150 izsaukumus. Tāpat piektdien pēcpusdienā spēcīgā vējā Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljonam, kas atrodas Nēģu ielā, atrautas plāksnes no jumta seguma virskārtas.

ĪSUMĀ:

  • Rīgā un vietām Zemgalē vēja brāzmas bija stiprākās pēdējo vismaz 14 gadu laikā.
  • Bet visstiprāk pūta Liepājas ostā – tur brāzmas pārsniedza 30 metrus sekundē.
  • Bija arī daudz postījumu un vajadzēja saukt palīgā glābējus.
  • Līdz vakaram bija pusotrs simts izsaukumu.
  • Pēcpusdienā vējš norāva arī jumta seguma plāksnes Rīgas Centrāltirgus paviljonam.
  • Incidentā neviens necieta.
  • Vairākiem tūkstošiem cilvēku nebija arī elektrības.

Postījumi tirgū

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) pulksten 14.15 saņēma izsaukumu uz tirgu, kur tirgus paviljonam atdalījies jumta seguma fragments. VUGD notikuma vietā demontēja norautās jumta seguma plāksnes.

Nepilnas divas stundas pēc izsaukuma VUGD informēja, ka dienesta palīdzība Nēģu ielā vairs nav nepieciešama un darbu notikuma vietā turpinās Rīgas pilsētas būvvaldes, Rīgas pašvaldības policijas un objekta pārstāvji.

SIA "Rīgas Centrāltirgus" Mārketinga un attīstības daļas vadītāja Renāta Petrova ziņu portālam LSM.lv pastāstīja, ka pēc vēja nodarītā postījuma evakuēti apmeklētāji no Sakņu paviljona. Viņa arī norādīja, ka neviena no plāksnēm nav nokritusi zemē. Incidentā neviens necieta.

VUGD darbinieki norobežojuši teritoriju paviljona ārpusē, kur kursē tramvajs, bet Valsts policija norobežojusi teritoriju ap paviljonu tirgus teritorijā. Pārējie paviljoni turpina darbu.

Tirgus pārstāve sacīja, ka nodarīto zaudējumu apmērs pagaidām nav zināms, jo to varēs aplēst, kad norims vējš.

Iedzīvotāju izsaukumi

Maksimālo spēku vējš sasniedza šo pēcpusdien, kad Liepājā reģistrēts vēja ātrums 31 metri sekundē (m/s). Ventspilī, Bauskā – 29 m/s. Rīgā, Daugavgrīvā, – 27 m/s.

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas priekšniece Agrita Vītola
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Tikmēr VUGD pārstāve Agrita Vītola Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" informēja, ka piektdien kopumā, sākot no pulksten 7.30 līdz pulksten 16, VUGD strādāja 126 ar vēju saistītos  notikumos – bija jāvāc vēja nolauztie koki, kā arī jādodas talkā novērst dažādus ēku konstrukciju bojājumus, tostarp atrautus jumtu segumus. Šādi izsaukumi bija Ventspilī, Jelgavā un Rīgā.

Piektdienas vakarā izsaukumu skaits pieauga līdz 150. Līdz plkst.20 glābšanas darbi pabeigti 145 vietās, taču piecās vietās vēl darbi turpinās, ziņo aģentūra LETA.

Ir arī lūzuši elektrolīniju balsta stabi, krituši koki elektrolīniju vados. Tāpat piecos gadījumos koks uzkritis mājām, bet trīs gadījumos – automašīnām. Nevienā no šiem incidentiem nav cietuši cilvēki, pastāstīja Vītola.

VUGD pārstāve norādīja, ka rīta pusē visvairāk izsaukumu bija uz postījumiem Kurzemē un Zemgalē, bet pēcpusdienā – Rīgā.

Skats uz vēja postījumiem Centrāltirgū.
Skats uz vēja postījumiem Centrāltirgū.

Ventspilī trīsstāvu sabiedriskai ēkai norauts jumta segums. Aģentūra LETA vēstīja, ka jumts daļēji norauts Ventspils Izglītības pārvaldes ēkai.

"Ventspils domes administrācijas" vadītājs Kaspars Vitenbergs.
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Ventspils domes administrācijas pārstāvis Kaspars Vitenbergs Latvijas Radio skaidroja, ka ēkā atrodas arī Sociālais dienests. Vairāk nekā pusei ēkas norauta viena plāksne, kas nokrita sētas pusē, par laimi, neskarot cilvēkus vai citus īpašumus.

Ventspilī trīsstāvu sabiedriskai ēkai norauts jumta segums.
Ventspilī trīsstāvu sabiedriskai ēkai norauts jumta segums.

Vitenbergs norādīja, ka ar VUGD palīdzību tika nofiksēta atlikusī daļa jumta, lai nerastos lielāki postījumi, un turpinās darbs pie tā, lai sagatavotu skarto jumtu gaidāmajam lietum.

Koks piektdien uzkritis arī uz Svetlanas kundzes mājas Beberbeķu ielā. "Es gribēju aiziet uz verandu. Skatos – koks nogāzās. Sanervozējos. Rudenī jau bija cits koks – kļava uz māju. Tagad vadi sabojāti, televizors nestrādā. Jumts sabojāts, caurumi jumtā ir!" viņa pastāstīja Latvijas Televīzijai.


Vēja radīto postījumu dēļ līdz 4000 "Sadales tīkla" klientu traucēta elektroapgāde. Galvenokārt valsts vidienē un dienvidu daļā, kur vētras spēks bija vislielākais. 

KONTEKSTS:

Piektdienas rītā Latviju šķērso spēcīga ciklona aukstā atmosfēras fronte, kas atnes nokrišņus un stipras vēja brāzmas, kuru dēļ piekrastē spēkā oranžais, bet pārējā valstī – dzeltenais brīdinājums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti