Stiprā vējā lūzušie koki krituši uz ceļiem, auto, mājām un elektrolīnijām; Rīgā un Pierīgā brīdina nedoties uz parkiem

Spēcīgais vējš sestdien un svētdien, 7. un 8.oktobrī, Latvijā lauž kokus, kas krītot bojā automašīnas, mājas un elektrolīnijas. Svētdien ap plkst. 14 bez elektrības Latvijā ir aptuveni 10 000 mājsaimniecības. Ievērojami vētras postījumi ir Rīgas un Pierīgas mežos un parkos, ko aicina pagaidām neapmeklēt.

VUGD pārstāve Ilze Dāme
00:00 / 00:30
Lejuplādēt

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) informēja, ka gan sestdien, gan svētdien ik minūti saņem izsaukumus, kur lūzuši koki uz ceļa braucamajām daļām, automašīnām un dzīvojamām mājām. Kopumā sestdien 660 reižu nācies doties palīdzēt iedzīvotājiem, likvidējot vēja radītos postījumus.

Savukārt svētdien no plkst. 6.30 līdz plkst. 16 VUGD saņēma 335 izsaukumus, kas saistīti ar vētras radītiem postījumiem. Visvairāk izsaukumu saņemti tieši Rīgā un Pierīgā, īpaši Ādažu un Ropažu novados – 278 izsaukumi. Vidzemē saņemti 19 izsaukumi, Latgalē – 4, Kurzemē – 25, Zemgalē – 10. 

Pārsvarā visos gadījumos nepieciešams sazāģēt nolūzušus kokus. Lielākoties koki lūzuši uz ceļa braucamajām daļām vai ietvēm, 30 gadījumos koki nolūzuši uz vieglajām automašīnām – visi Rīgas reģionā, bet vēl četros gadījumos koki nolūzuši uz dzīvojamām ēkām.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by LTV Ziņu dienests (@ltvzinas)

Tikmēr dzelzceļa posmā Saulkrasti–Skulte vilcienu kustība ir pārtraukta vēja postījumu dēļ, informēja "Pasažieru vilciens".

Lidostas darbu vējš būtiski nav traucējis, un visi reisi pagaidām notiek saskaņā ar lidojumu sarakstu.

 

Elektroapgādes traucējumi

Ar vēja radīto postījumu sekām nākas strādāt arī AS "Sadales tīkls". Svētdienas rītā plkst. 7 elektroapgāde bija traucēta aptuveni 18 000 klientiem visā valsts teritorijā, bet līdz plkst. 14 bez elektrības bija 10 000 klientu visā Latvijā.

Lielākie elektroapgādes traucējumi reģistrēti Ropažu, Saulkrastu un Limbažu novadā.

Vētrai ieilgstot, pieaug gan bojājumu pieteikumu skaits, gan to novēršanas laika ilgums, jo daudzviet "Sadales tīkla" operatīvajiem darbiniekiem šobrīd darbus veikt nav iespējams drošības apsvērumu dēļ. Daudzviet ir gāzti un ar visām saknēm izrauti koki, apgrūtinot bojājumu vietu identificēšanu un bloķējot tām piekļuvi.

24 stundu režīmā strādā gan "Sadales tīkla" darbinieki, gan papildus piesaistīti speciālisti, bet sarežģīto apstākļu dēļ atsevišķos gadījumos bojājumu novēršanas laiks var pārsniegt pat 48 stundas. 

Bojājumus elektrotīklā galvenokārt radījuši gaisvadu līnijās iegāzti koki un to zari, bojāti balsti un citi elektrotīkla elementi. "Sadales tīkls" strādā pastiprinātā režīmā, norīkojot papildu brigādes bojājumu lokalizācijai.

Stiprais vējš var radīt bīstamas situācijas, kas var apdraudēt cilvēku dzīvību, tādēļ uzņēmums aicina būt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā. Redzot bīstamu situāciju, piemēram, trūkušus elektrības vadus vai vados iekritušu koku, notikuma vietai tuvoties nedrīkst, bet nekavējoties jāinformē "Sadales tīkls", zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, zvanot 112.

Rīgas un Pierīgas mežos gāzti koki

Arī pašvaldības uzņēmuma "Rīgas meži" apsaimniekotajos dārzos un parkos ir gāzti vairāki desmiti koki un lauzti to zari. Uzņēmuma darbinieki atbrīvo parku celiņus un citas teritorijas no kritušajiem kokiem.

Vienlaikus Rīgas dārzu un parku darbinieki lūdz iedzīvotājus šobrīd neapmeklēt parkus un Mežaparku, tajā skaitā arī bērnu rotaļu laukumus.

Īpaši daudz vētras postījumi ir Lielajos kapos, kur vējš aizlauzis kokus un to zarus. Lielo kapu celiņi šobrīd tiek norobežoti ar ierobežojošām lentām; stingri aicina teritoriju neapmeklēt.

Iespējams, vairāki koki un to zari ir aizlauzti un tādēļ bīstami kā iedzīvotājiem, tā viņu īpašumiem. Pilnīgi visus postījumus plānots apzināt nākamās nedēļas sākumā.
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Aizvadītajā naktī lielākajā valsts daļā pūta stipras vēja brāzmas, un arī svētdien vējš saglabāsies brāzmains. Spēkā ir arī brīdinājums par stipru vēju, īpaši piekrastē, kur var tikt lauzti koki un traucēta elektroapgāde.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti