Vecmīlgrāvī atkal konstatē smaku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 8 mēnešiem.

Valsts vides dienests kārtējo reizi konstatējis nepatīkamu smaku Vecmīlgrāvī, informēja dienesta pārstāve Maruta Bukleviča.

Meklējot smakas avotu, Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes inspektors apsekojis tuvākos uzņēmumus. Izrādījies – "BLB Baltija termināls" kuģī pārkrauj smagos naftas produktus.

Pārkāpumus pārkraušanas procesā inspektors gan nav novērojis, tomēr uzņēmumam uzdots nepieļaut smakas izplatīšanos ārpus uzņēmuma teritorijas.

“Inspektors konstatēja, ka darbi notiek atbilstoši tehnoloģiskajam procesam, un vienlaikus tika uzdots uzņēmumam darbu laikā regulāri kontrolēt smaku intensitāti un nepieļaut to izdalīšanos ārpus uzņēmuma teritorijas. Ja šie uzdevumi, ko vides inspektors izvirzīja, tiks ievēroti, nekādām problēmām rasties nevajadzētu,” Bukleviča.

Vides dienestā sola, ka inspektors visas dienas garumā turpinās pastiprināti sekot līdzi šo naftas produktu pārkraušanai.

Iepriekš Valsts vides dienestam bija izdevies atklāt iespējamo Rīgas ostas uzņēmumu - "PARS termināls", kura darbības dēļ pārņēma neizturamas smakas un kā dēļ uz slimnīcu nogādāti divi pusaudži.

Bet vēl pirms nedēļas Vecmīlgrāvī bija jūtama asa gāzes smaka, kuras avots aizvien nav noskaidrots. Toreiz smaku, šķiet, izraisīja gaistošā viela merkaptāns – to mēdz pievienot gāzei, lai vieglāk varētu konstatēt iespējamo gāzes klātbūtni apkārtējā vidē. Smakas dēļ uz slimnīcu aizveda divus kāda termināļa darbiniekus.

Arī iepriekš iedzīvotāji ziņojuši, ka reizēm jūt asu gāzes smaku Vecmīlgrāvī un tā apkārtnē, vainojot tajā netālo ostu un tur esošo gāzes krātuvi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti