Panorāma

Rīgas brīvosta vēl nesteidz atbrīvot L.Loginovu un A.Pečaku

Panorāma

Panorāma

Noskaidrots uzņēmējs, kurš vainojams pie smakas Vecmīlgrāvī

Vecmīlgrāvja «smaku lietā» pieķerts uzņēmums «PARS termināls»; sākta administratīvā lieta

Valsts vides dienestam (VVD) izdevies atklāt iespējamo Rīgas ostas uzņēmumu - "PARS termināls" - kura darbības dēļ Vecmīlgrāvi trešdien, 20. septembrī, pārņēma neizturamas smakas un kā dēļ uz slimnīcu nogādāti divi pusaudži.

Vainīgie atrasti, sekojot vēja virzienam

Vispirms, kā iepriekš VVD pārstāve Maruta Bukleviča atzina portālam LSM, trešdien dienests saņēmis iedzīvotāju sūdzības par smaku Vecmīlgrāvi un devies pārbaudēs. Tika pārbaudīti gan Vecmīlgrāvī, gan Bolderājā un Kundziņsalā strādājošie uzņēmumi. VVD nenoskaidroja smakas izcelsmi, taču lūdza "B.L.B Baltijas terminālis" samazināt kuģa iekraušanas ātrumu.

VVD pārstāve Maruta Bukleviča par smakām VecmīlgrāvīEdgars Kupčs

  Taču, sekojot pilsētā valdošajam rietumu vēja virzienam, vides dienestam Kundziņsalā un Bolderājā izdevies uziet iespējamo smirdes izraisītāju.

  Tur kādā kuģī pārkrauti naftas produkti maksimālā režīmā. VVD ir paņēmis arī iekrauto naftas produktu paraugus.

  Bukleviča Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" skaidroja, ka paši naftas produkti nerada smaku. Taču smirde veidojas no vielas, ko pievieno naftas produktiem. Precīzi gan izraisītāju varēs noteikt pēc analīzēm. Turklāt darbi notikuši lielā steigā, kas smaku pastiprināja.

  «PARS termināls» birojā uz telefonzvaniem trešdien neatbildēja.

  Ameriks piedraud slēgt termināli

  Kas ir "PARS termināls"?

  Saskaņā ar «Lursoft» ziņām Tvaika ielā 7a reģistrētā SIA «PARS termināls» dibināta 2002. gadā. Pērn tā apgrozījusi 13,9 miljonus eiro, bet nopelnījusi 664 tūkstošus. «PARS termināls» valdes priekšsēdētājs ir Krievijas pilsonis Deniss Šestakovs, bet valdē strādā Baltkrievijas pilsonis Uladzimirs Dzjamidavs un Aigars Reķis. Firmas īpašnieku kompānijas reģistrētas Kiprā.

  Uz notikumiem ostā reaģējusi arī pilsētas vadība. "Pēc Valsts vides dienesta informācijas, ja atklāsies pārkāpumi kāda ostas uzņēmuma darbībā, valde lems par rīcību – līdz pat termināļa slēgšanai," tā trešdienas vakarpusē tviterī paziņojis Rīgas vicemērs un brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks («Gods kalpot Rīgai»).

  Tie, kas trešdien sajūta smaku, stāsta, ka tā atgādina gāzi. Tieši kodīgās smakas dēļ, iespējams, diviem 12 un 13 gadus veciem pusaudžiem Vecmīlgrāvja 31.vidusskolā trešdien kļuva slikti.

  Bērnu slimnīca: Pusaudžu veselībai būtisku traucējumu navEdgars Kupčs
   Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Vita Šteina Latvijas Radio atzina, ka trešdien pēc palīdzības vērsušies 12 un 13 gadus veci pusaudži – meitene un puisis, kas ir atvesti no skolas. “Viņu veselības stāvoklis ir apmierinošs, veselībai būtisku traucējumu nav, un šodien arī viņi jau varēs doties mājās," teica slimnīcas pārstāve.

   Gāze samulsina tūristus un satrauc vietējos iedzīvotājus

   Pēc sešiem vakarā nepatīkamo smaku Vecmīlgrāvja tuvumā joprojām varēja just pat uz garāmbraucošā kruīza kuģa "Isabelle", kas bija ceļā uz Zviedriju. "Šausmīga gāzes smaka, kas ir sajūtama pat kuģa iekšpusē, nav nemaz jāiet ārā. Pēc tam mēs izgājām laukā vienkārši skatīties, kas notiek. Nenormālākā smaka. Tie cilvēki, kas tur dzīvo... Tas taču ir ārprāts," par braucienā pieredzēto atminas pasažieris Jānis. "Un ārzemju cilvēki, kas šeit brauc, viņi prasa, vai ir notikusi kāda traģēdija. Nu, ko tu tam cilvēkam vari atbildēt?" retoriski jautādams, piebilst Jānis.

   Neziņa un savlaicīgas informācijas trūkums ir tas, kas visvairāk satrauc divu vienpadsmit mēnešu vecu bērnu māmiņu, Vecmīlgrāvja iedzīvotāju Kristīni Eitminoviču.

   Viņa uztraucas, vai smaka nevar kaitēt cilvēka veselībai. "Sajūtu smaku. Nevar saprast, vai sērūdeņradis vai gāze, vai vēl kaut kas. Zvanu uz vides dienestu. Viņi man saka – "Ejiet mājās, sēdiet, aizveriet logus!" Es jautāju, kādi ieteikumi. Viņi tā  - "Nu, maksimums, ko jūs varat izdarīt, ir piezvanīt uz 112. Viņi jums varbūt ieteiks kaut ko darīt"," pieredzēto atstāsta Eitminoviča. "Tas nav normāli. Ir jābūt tā, ka, ja kaut kas notiek, ir ieslēgta tā avārijas signalizācija, lai cilvēki zina, ka kaut kas noticis un brauc projām," viņa ir neapmierināta.

   Jau ziņots, ka pagājušās otrdienas vakarā Vecmīlgrāvī bija jūtama asa gāzes smaka, kuras avots aizvien nav noskaidrots. Toreiz smaku izraisīja gaistošā viela merkaptāns – to mēdz pievienot gāzei, lai vieglāk varētu konstatēt iespējamo gāzes klātbūtni apkārtējā vidē. Smakas dēļ uz slimnīcu aizveda divus kāda termināļa darbiniekus.

   Arī iepriekš iedzīvotāji ziņojuši, ka reizēm jūt asu gāzes smaku Vecmīlgrāvī un tā apkārtnē, vainojot tajā netālo ostu un tur esošo gāzes krātuvi.

   Kļūda rakstā?

   Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Latvijā
   Ziņas
   Jaunākie
   Interesanti