Vecāku pabalstu varēs saņemt arī mātes, kas no darba aizgājušas pirms vai pēc dzemdībām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Turpmāk vecāku pabalstu varēs saņemt arī tās mātes, kas darba attiecības pārtraukušas pirmsdzemdību vai pēcdzemdību periodā, trešdien, 9.novembrī, nolēma Saeimas Budžeta un finanšu komisija.

Iepriekš šo Nacionālās apvienības deputāta Imanta Parādnieka priekšlikumu valdība neatbalstīja, taču komisijai iebildumu nebija.

Tuvākajās sēdēs komisijai būs jālemj par vairākiem strīdīgiem likumprojektiem, tajā skaitā iespēju atlaist valstij nelojālus skolotājus, kā arī obligātās iepirkuma komponentes reformu. Visus priekšlikumus ceturtdien, 10.novembrī plāno skatīt Ministru kabinets. Budžeta komisijas priekšsēdētājs Jānis Vucāns (Zaļo un zemnieku savienība) domā, ka dažus strīdīgākos jautājumus valdība varētu atsijāt.

"Es pieļauju, ka varbūt Ministru kabinets saspringst, un kādu no tām strīdīgajām problēmām pats noņem. Komisija būtu tikai pateicīga, ja tas tā būtu. Viena lieta ir, ja ir piedāvāti alternatīvi risinājumi un ir jāizvēlas, kurš no viņiem ir labākais," norāda Vucāns.

"Tad tā diskusija ir produktīva. Ja ir situācijas, kā mums šodien bija ar Elektroenerģijas nodokļu likumu, ka ir problēma iezīmēta, bet risinājuma nav, tad es pieļauju, ka vēl nākamnedēļ varētu būt atsevišķi likumprojekti, kuros komisija lūdz atbildīgo ministriju vēlreiz pārskatīt un piedāvāt iespējas, kā atbilstošās problēmas varētu risināt," saka Saeimas budžeta komisijas priekšsēdētājs.

Ziņots, ka pašlaik valsts budžeta 2017.gadam projektu skata Saeimā un galīgajā lasījumā par to lems 23.novembrī.

Jau ziņots, ka nākamā gada valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi tiek plānoti 8,066 miljardu eiro apmērā, savukārt izdevumi – 8,367 miljardi eiro. Salīdzinot ar 2016. gada budžetu, nākamgad plānotie valsts budžeta ieņēmumi paredzēti par 664 miljoniem eiro jeb nepilniem 9% lielāki. Savukārt valsts budžeta izdevumi nākamgad paredzēti par 681 miljonu eiro jeb 8,9% lielāki nekā šogad.

Savukārt vidēja termiņa budžeta ietvars paredz, ka vispārējās vadības pieļaujamais budžeta deficīts 2017. gadā būs 1,1%, 2018. gadā 1%, bet 2019. gadā 0,7% no IKP. Sākot ar 2017. gadu, tiek paredzēta arī fiskālā nodrošinājuma rezerve 0,1% apmērā no IKP. Prognozētā ekonomikas izaugsme 2017. gadā ir 3,5%. Savukārt 2018. un 2019. gadā Latvijas izaugsme būs 3,4% gadā.

Prognozētais nodarbinātības pieaugums 2017. gadā ir 0,2%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti