Rīta Panorāma

Intervija ar Gintu Kaminski

Rīta Panorāma

Jauno horeogrāfu Elzas Leimanes un Antona Freimaņa baleta viencēlieni pasaules pirmizrādē

Intervija ar Jutu Strīķi

Varētu liegt deputātiem un ministriem saņemt atalgojumu par darbu biedrībās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 2 mēnešiem.

Saeima nolēmusi skatīt grozījumus Valsts amatpersonu interešu konflikta novēršanas likumā, kas noteiktu augstākajām amatpersonām ierobežojumu saņemt atalgojumu biedrībā vai nodibinājumā.

Likumprojektā paredzēts, ka valsts augstākās amatpersonas drīkstēs savienot amatu ar darbu biedrībā vai nodibinājumā tikai gadījumā, ja nesaņem atalgojumu par to.

Plānotie ierobežojumi attieksies uz Saeimas deputātiem, Ministru prezidentu, Ministru prezidenta biedru, ministriem, īpašo uzdevumu ministriem un parlamentārajiem sekretāriem.

Priekšlikumu iesniedza Jaunās konservatīvās partijas (JKP) un “KPV LV” deputāti. JKP paziņojumiem medijiem skaidroja, ka, deputātam saņemot algu biedrībās, rodoties bažas, vai deputāts pārstāv vēlētāju intereses vai biedrības, vai vēl kādas citas interešu grupas intereses. Ar grozījumiem iecerēts samazināt “slēptas kukuļošanas riskus”.

JKP, atsaucoties uz amatpersonu deklarācijām, norāda uz vairākiem Saeimas deputātiem, kuri saņem atalgojumu biedrībās un nodibinājumos:

  • Latvijas Lielo pilsētu asociācijā Viktors Valainis (Zaļo un Zemnieku savienība) 2017. gadā saņēmis 32 049 eiro.
  • Regīna Ločmele-Luņova (“Saskaņa”) 2018. gada Rīgas Tūrisma attīstības birojā atalgojumā saņēma 31 026 eiro un “Riga.lv” - 4791 eiro.
  • Armands Krauze (Zaļo un Zemnieku savienība) 2017. gadā līdztekus Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra amata algai 35 852 eiro apmērā no Latvijas Biškopības biedrības saņēma 13 242 eiro.
  • Didzis Šmits (“KPV LV”) 2018. gadā no Latvijas Zivrūpnieku savienības saņēmis 38 424 eiro un 5223 eiro no “European crabbing association”.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti