VARAM piedāvā idejas Skultes sašķidrinātās gāzes termināļa paātrinātai īstenošanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) vēstulē Saeimas komisijai piedāvā vairākus priekšlikumus attiecībā uz sašķidrinātās dabasgāzes termināļa izbūvei, lai tādējādi mazinātu administratīvos šķēršļus un paātrinātu projekta īstenošanas virzību, informēja ministrija.

VARAM aicina papildināt Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas skatīto likumprojektu ar aktivitāti, kas atvieglotu kārtību Latvijas iekšējos jūras ūdeņos un teritoriālajā jūrā paredzētu energoapgādes infrastruktūras attīstību. Pieļaujot iespēju, ka Latvijā varētu attīstīties arī citi sašķidrinātās dabasgāzes attīstības projekti, VARAM ir gatava piedāvāt grozījumus Ietekmes uz vidi novērtējuma (IVN) likumprojektā, paredzot, ka IVN procedūra būtu nepieciešama tikai tām piestātnēm, kas ir savienotas ar zemi jeb piesaistītas gruntij, savukārt peldošām piestātnēm Ietekmes uz vidi novērtējuma procedūras veikšana nebūtu nepieciešama.

Tāpat ministrija un tās padotības iestāde – Vides pārraudzības valsts birojs (VPVB) – apņemas izvērtēšanu uzsākt jau ziņojuma sabiedriskās apspriešanas posmā un sniegt savus priekšlikumus ziņojuma pilnveidošanai, ja tādi būtu nepieciešami, lai tādējādi samazinātu termiņus.

VARAM, ņemot vērā plānotā termināļa attīstības tehniskos parametrus, risinājumus, atrašanās vietu un citus saistītos apstākļus, iespēju robežās sola piedāvāt arī citus procesuālus atvieglojumus.

"Vienlaikus jāuzsver, ka ministrijas piedāvātie risinājumi balstās sistēmiskos uzlabojumos. Priekšlikumi nekādā veidā neparedz samazināt vides un dabas aizsardzības prasības," paziņojumā medijiem norādīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs ("Attīstībai/Par!").

KONTEKSTS:

Pašlaik Baltijā sašķidrinātās gāzes terminālis darbojas Lietuvā, Klaipēdā. Savukārt vēlāk rudenī, ap novembri, darbu paredzēts sākt vēl vienam terminālim Paldiskos, Igaunijā. Ar tā darbību sašķidrinātās gāzes sagādē lielas cerības saista arī Latvija, kas nolēmusi arī attīstīt savu LNG termināli.

Savukārt Latvijas valdība augusta beigās vienojās nacionālo interešu objekta statusu piešķirt vienam no diviem sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināļa projektiem – Skultē jau vairākus gadus plānotajam terminālim. Tas nozīmētu atvieglotas procedūras šī projekta ātrākai īstenošanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti