VARAM lūdz atcelt azartspēļu vietu aizliegumu Cēsīs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 1 mēneša.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) Cēsu novada domei lūgusi atcelt Teritorijas plānojuma 2016.-2026.gadam grozījumos iekļauto punktu par azartspēļu vietu izveidošanas aizliegumu, norādīja VARAM.

Cēsu novada dome 10.februārī izdevusi Teritorijas plānojuma 2016.–2026.gadam grozījumus, kas ietver grafisko daļu un teritorijas izmantošanas noteikumus. Grozījumu 45. punkts paredz, ka Cēsu novadā aizliegts izveidot azartspēļu organizēšanas vietas – spēļu zāles un kazino, izņemot gadījumus, kad spēļu zāli plānots atvērt četru vai piecu zvaigžņu viesnīcās, kuru numuru skaits nav mazāks par 15.

"Likums neparedz tiesības pašvaldībai noteikt aizliegumu visā novada teritorijā, bet to var atrisināt, norādot vietas, kur spēļu zāles ir aizliegtas," tā lūgumu atcelt plānojuma 45.punktu pamatoja VARAM.

Cēsu novada domes Finanšu komitejas deputāti esot lēmuši izņemt 45. punktu par azartspēļu vietu aizliegumu no teritorijas plānojuma, norāda Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Egliņš-Eglītis. Cēsu novada dome ar grozījumiem ir darbojusies ilgi, ir piesaistītas uzņēmēju un arī privātās investīcijas, un atsevišķos gadījumos grozījumi ir ļoti nepieciešami, pamato Egliņš-Eglītis, piebilstot, ka grozījumi ir svarīgi ekonomiskajos un tautsaimniecības aspektos.

Par jaunu azartspēļu vietu veidošanu aizliegumu atsevišķās funkcionālajās zonās lems Cēsu novada domes sēdē ceturtdien, 19. maijā, izskatot iespējas šādu noteikumu iestrādāt jaunā novada teritorijas plānojumā.

Kā primāro iemeslu iecerei aizliegt azartspēļu vietu izveidi Cēsu novadā domes priekšsēdētāja vietnieks norādīja rūpes par iedzīvotājiem un viņu atkarību mazināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti