Valsts prezidents: Ar aizsardzības dienesta ieviešanu nedrīkst kavēties

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Turpinot jaunās valdības ministru iztaujāšanu, Valsts prezidents Egils Levits otrdien, 31. janvārī, uz Rīgas pili bija aicinājis aizsardzības ministri Ināru Mūrnieci (Nacionālā apvienība). Valsts prezidents sarunas laikā paudis, ka likumprojekts par valsts aizsardzības dienesta ieviešanu jāpieņem bez kavēšanās. 

Prezidents sarunā ar aizsardzības ministri interesējies par valsts aizsardzības dienesta ieviešanas procesu. Attiecīgais likumprojekts gan šobrīd tiek skatīts Saeimā un tā pieņemšanas tempi atkarīgi no deputātiem, nevis ministres.

Mūrnieces ieskatā parlamenta attieksme pret drošības jautājumiem ir ļoti atbildīga, tādēļ viņa prognozēja – likumprojekts tiks pieņemts laikus un obligāto militāro dienestu varētu ieviest, kā plānots, no nākamā gada sākuma, bet brīvprātīgais dienests varētu sākties šovasar.

"Visi, kas vēlēsies un gribēs, varēs sākt dienēt jau šovasar brīvprātīgi. Jāteic – ļoti prestižā vidē, Ādažos. Mēs esam nodalījuši valsts aizsardzības militāro dienestu un civilo dienestu.

Tādēļ visiem brīvprātīgajiem un pēc tam, kad sāksies obligātais iesaukums, būs iespēja izvēlēties – dienēt militāri vai iziet civilo dienestu valsts aizsardzības struktūrās – noliktavās, Kara muzejā.

Varētu piedāvāt arī dienestu kādās kiberdrošības vienībās tiem, kuriem interesē informācijas tehnoloģiju sfēra. Vai arī – iegūt augstākas kategorijas šofera tiesības un strādāt šajā jomā," stāstīja ministre.

Tikšanās laikā prezidents ar aizsardzības ministri pārrunāja arī Latvijas atbalstu Ukrainai cīņā pret Krievijas agresiju.

KONTEKSTS:

Valsts aizsardzības dienesta likumu bija iecerēts izskatīt vēl 13. Saeimas sasaukuma laikā. Tomēr pēc plašas kritikas par likumprojekta kvalitāti un daudzu priekšlikumu saņemšanas atbildīgā Saeimas Aizsardzības komisija lūdza izslēgt šo likumprojektu no 20. oktobra parlamenta sēdes darba kārtības. Saeimas Juridiskā biroja vadītāja asi kritizējusi obligātā aizsardzības dienesta likumprojekta redakciju. To kritizējis arī Tiesībsarga birojs, norādot, ka obligātā aizsardzības dienesta likumprojektā ir daudz neskaidrību un pretrunu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti