Varētu sabremzēt obligātā aizsardzības dienesta likumprojekta skatīšanu Saeimā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Valsts aizsardzības dienesta jeb tā sauktā obligātā aizsardzības dienesta likumprojektu varētu turpināt skatīt nākamā, 14. Saeima. Tas izriet no atbildīgās Saeimas Aizsardzības komisijas lēmuma lūgt izslēgt šo likumu un ar to saistītos likumu grozījumus no rītdienas parlamenta sēdes.

Saeimas Aizsardzības komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns
00:00 / 00:34
Lejuplādēt

"Šis likumprojekts steidzamības kārtībā nebūtu jāvirza, ņemot vērā arī saņemto priekšlikumu skaitu un visus tos strīdīgos jautājumus, kas tur ir bijuši. Tas ievilktos līdz vēlam vakaram," lēmumu nesteidzināt obligātā aizsardzības dienesta likuma pieņemšanu skaidroja Saeimas Aizsardzības komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns ("Konservatīvie").

Pēc viņa teiktā: gadījumā, ja Saeima rīt steidzamības kārtā galīgajā lasījumā nobalsotu par šo likumprojektu, Valsts prezidentam pat nebūtu iespēja to atdot atpakaļ otrreizējai caurlūkošanai. "Pati Aizsardzības ministrija arī saka, ka "mums vajadzētu vismaz divas nedēļas, lai to tā rūpīgi noslīpētu"," klāstīja atbildīgās Saeimas komisijas vadītājs.

Rancāns prognozēja, ka likums nestāsies spēkā 1. janvārī kā iecerēts, bet aptuveni mēnesi vēlāk.

KONTEKSTS:

Pusgadu pēc tam, kad Krievija iebruka Ukrainā, Latvijas valdība atbalstīja pakāpenisku obligātā valsts aizsardzības dienesta (VAD) ieviešanu. Obligātais dienests plānots vīriešiem no 18 līdz 27 gadiem un sievietēm brīvprātīgi ar 2028. gadu. VAD likumprojektu un to pavadošo likumu projektus 20. septembrī apstiprināja Ministru kabinets, atbalstot dienesta ieviešanu.

Saeimas Juridiskā biroja vadītāja asi kritizējusi obligātā aizsardzības dienesta likumprojekta redakciju. To kritizējis arī Tiesībsarga birojs, norādot, ka obligātā aizsardzības dienesta likumprojektā ir daudz neskaidrību un pretrunu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti