Valsts prezidents apžēlo «Neo» Ilmāru Poikānu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 6 mēnešiem.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pirmdien, 18. decembrī, apžēlojis Ilmāru Poikānu, kuram bija piespriestas 60 stundas piespiedu darba par komercnoslēpumu saturošo ziņu iegūšanu no Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmas, informēja prezidenta Preses dienests.

“Lai gan Ilmārs Poikāns ar savu rīcību ir pārkāpis likumu, sabiedrības ieguvums no Ilmāra Poikāna rīcības ir bijis ievērojami lielāks nekā viņa nodarījuma sekas. Tas ir sekmējis atklātību un caurspīdīgumu valsts pārvaldē, kā arī pievērsis uzmanību valsts informācijas sistēmu drošībai,” norāda Valsts prezidents.

Valsts prezidents nolēmis Ilmāru Poikānu pilnīgi atbrīvot no pamatsoda izciešanas un noņemt sodāmību.

Lemjot par apžēlošanu, ņemts vērā arī tas, ka Ilmārs Poikāns pēc tiesas sprieduma spēkā stāšanās ieradies Valsts probācijas dienestā pieteikties soda izpildei.

Poikāns pateicās prezidentam un norādīja, ka Vējoņa lēmums ir atzinīgi vērtējams, jo Poikāna nolūks nebija gūt personisku labumu vai nodarīt kādu kaitējumu, bet sabiedrībai bija tiesības uzzināt informāciju, turklāt tika uzsākts process uz sakārtotu likumdošana attiecībā uz atklātību un informācijas pieejamību par nodokļu maksātāju līdzekļu izlietojumu un tika būtiski uzlabota informācijas sistēmu drošība valsts iestādēs.

““Paldies” par pārcentīgo darbu visiem izmeklētājiem, prokuroriem un tiesnešiem, kas kļuvuši akli aiz paklausības, bet izrādās - velti. Tagad ir pēdējā iespēja nākotnē 7 reizes pārdomāt pirms pieņemt lēmumus, izlemt, vai vajag akli pakļauties pavēlēm un redzēt tikai likuma burtu, nevis garu, galu galā sākt domāt ar savu galvu un atcerēties par sirdsapziņu. Pēdējais laiks ikvienam un ik dienas izvērtēt savu rīcību!” teikts Poikāna paziņojumā medijiem.

Jau ziņots, ka Poikāns jeb Neo ir iesniedzis apžēlošanas lūgumu Latvijas Valsts prezidentam Raimondam Vējonim. Apžēlošanas lūgumā Poikāns lūdz prezidentu atcelt tiesas noteikto sodu – 60 stundas piespiedu darba, medijus informēja Poikāns.

Oktobra beigās Augstāka tiesa atstāja negrozītu Rīgas apgabaltiesas noteikto sodu Ilmāram Poikānam par nelegālu komercnoslēpuma iegūšanu. Tā kā Augstākā tiesa ir pēdējā tiesu instance, Poikāns lēmumu vairs nevar pārsūdzēt.

Apžēlošanas nepieciešamību Poikāns pamatoja ar to, ka viņa darbības nav saistītas ar vēlmi nodarīt kaitējumu vai gūt personisku labumu. Poikāns uzskata, ka viņš ir atklājis informāciju, par kuru sabiedrībai bija tiesības uzzināt. Tāpat viņš esot norādījis uz nelietderīgu nodokļu izšķērdēšanu, bet Elektroniskās deklarēšanas sistēmas uzlaušana ir likusi tās veidotājiem to nostiprināt. Poikāns uzskata, ka “sabiedrībai jābūt drošai, ka trauksmes cēlēji netiks sodīti”.

 Apsūdzību pamatā ir notikumi 2009. gadā, kad Ilmārs Poikāns izmantoja Valsts ieņēmumu dienesta datubāzes drošības caurumu, lai piekļūtu datiem par valsts ierēdņu atalgojumu. Informāciju viņš nodeva Latvijas Televīzijas raidījumam „De facto”, kas ar to iepazīstināja plašāku sabiedrību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti