Ilmārs Poikāns jeb «Neo» iesniedz apžēlošanas lūgumu prezidentam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 6 mēnešiem.

Ilmārs Poikāns jeb Neo ir iesniedzis apžēlošanas lūgumu Latvijas Valsts prezidentam Raimondam Vējonim. Apžēlošanas lūgumā Poikāns lūdz prezidentu atcelt tiesas noteikto sodu – 60 stundas piespiedu darba, medijus informēja Poikāns.

Oktobra beigās Augstāka tiesa atstāja negrozītu Rīgas apgabaltiesas noteikto sodu Ilmāram Poikānam par nelegālu komercnoslēpuma iegūšanu. Tā kā Augstākā tiesa ir pēdējā tiesu instance, Poikāns lēmumu vairs nevar pārsūdzēt.

Poikāna piektdien izsūtītajā paziņojumā medijiem norādīts, ka, ņemot vērā apstākļus, viņš ir izlēmis iesniegt apžēlošanas lūgumu prezidentam.

Apžēlošanas nepieciešamību Poikāns pamato ar to, ka viņa darbības nav saistītas ar vēlmi nodarīt kaitējumu vai gūt personisku labumu. Poikāns uzskata, ka viņš ir atklājis informāciju, par kuru sabiedrībai bija tiesības uzzināt. Tāpat viņš esot norādījis uz nelietderīgu nodokļu izšķērdēšanu, bet Elektroniskās deklarēšanas sistēmas uzlaušana ir likusi tās veidotājiem to nostiprināt. Poikāns uzskata, ka “sabiedrībai jābūt drošai, ka trauksmes cēlēji netiks sodīti”.

Ilmārs Poikāns: Par apžēlošanas lūgumu
00:00 / 00:50
Lejuplādēt
“Satversmē ir ierakstīts, ka saliedēta sabiedrības pamatā cita starpā ir arī taisnīgums un vispārējie tiesību principi uzliek pienākumu sekot likuma garam, nevis burtam. Jāatceras, ka cilvēks nav domāts likumam, bet gan likums sabiedrībai. Tā kā šī lieta ir ar diezgan tālejošām sekām un ar šādu tiesas spriedumu ir radīts bīstams precedents, it sevišķi trauksmes cēlējiem, tad Valsts prezidentam ir iespēja to labot,” Latvijas Radio sacīja Poikāns.

"Bumbiņa ir prezidenta laukuma pusē," teica Poikāns. 

Apsūdzību pamatā ir notikumi 2009. gadā, kad Ilmārs Poikāns izmantoja Valsts ieņēmumu dienesta datubāzes drošības caurumu, lai piekļūtu datiem par valsts ierēdņu atalgojumu. Informāciju viņš nodeva Latvijas Televīzijas raidījumam „De facto”, kas ar to iepazīstināja plašāku sabiedrību.

Jau iepriekš vēstīts, ka Poikāns plāno vērsties arī  Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti