Valsts kanceleja: Līdz šim nav konstatēta tieša ārvalstu iejaukšanās Saeimas vēlēšanu norisē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Līdz šim nav konstatēta ārvalstu tieša iejaukšanās 14. Saeimas vēlēšanu norisē. To Latvijas Radio intervijā norādīja Valsts kancelejas Stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departamenta vadītājs Rihards Bambals. 

Vienlaikus Bambals brīdināja, ka jau kopš gada sākuma tiek izplatīti paziņojumi, ka vēlēšanu rezultāti tikšot viltoti un vēlēšanas varētu tikt nozagtas. Bambals aicināja arī šajās dienās pievērst īpašu uzmanību emocionāliem paziņojumiem, jo tie var radīt spēcīgas emocijas un slāpēt vēlmi doties balsot.

Valsts kancelejas pārstāvis uzsvēra, ka šādus vēstījumus izplatīt ir ieinteresēti ne tikai spēki ārpus Latvijas, bet arī tie politiskie spēki, kuriem ir mazas izredzes pārsniegt iekļūšanai Saeimā nepieciešamo 5% barjeru.

Tāpat Bambals norādīja, ka Latvijas sabiedrībā arvien aug medijpratība un palielinās iedzīvotāju prasme interesēties par notiekošo, kas palīdz iedzīvotājiem nepaļauties uz šādiem vēstījumiem. Viņš arī uzsvēra, ka sabiedrībai nevajadzētu zaudēt modrību.

Bambals atzīmēja, ka kopumā nav konstatēti tādi riski vēlēšanu norisei, kurus līdz tām nebūtu iespējams novērst.

KONTEKSTS:

Kārtējās Saeimas vēlēšanas notiks sestdien, 1. oktobrī, no plkst. 7.00 līdz 20.00. 

Kopumā 14. Saeimas vēlēšanām reģistrēti 19 kandidātu saraksti, kuros uz 100 deputātu vietām parlamentā kopumā sākotnēji tika pieteikti 1832 deputātu kandidāti. Līdz ar CVK lēmumiem uz iekļūšanu Saeimā pretendē par trim kandidātiem mazāk – 1829.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti