Rīta intervija

Intervija ar Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieci Ilonu Spuri

Rīta intervija

Intervija ar Apvienotās Karalistes vēstnieci Latvijā Sāru Kouliju

Intervija ar VARAM Elektronisko pakalpojumu nodaļas vadītāju Gati Ozolu

Valsts e-pakalpojumus izmanto trešdaļa iedzīvotāju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 3 mēnešiem.

Valsts piedāvātos e-pakalpojumus izmanto trešā daļa iedzīvotāju, kas ir vairāk nekā 2014. gadā, kad tos lietoja 19% iedzīvotāju, intervijā Latvijas Radio raidījumā „Labrīt” sacīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Elektronisko pakalpojumu nodaļas vadītājs Gatis Ozols.

Eiropas Savienībā e-pakalpojumus vidēji izmanto 26% iedzīvotāju.

Ozols skaidroja, ka valsts iestādes labprāt savus pakalpojumus piedāvā elektroniski, jo tas ir droši, ērti un lēti. Savukārt tie, kas izmantojuši valsts piedāvātos e-pakalpojumus, novērtējuši ātrumu. Tiesa, iestādēm ir jāvērtē, vai visi cilvēki prot tos izmantot. Tāpēc ir nepieciešama alternatīva, kas gan ne vienmēr nozīmē uz papīra rakstītus dokumentus. Līdzīgi kā bankās valsts iestādes cilvēkiem var iemācīt, kā izmantot e-pakalpojumus.

Vērtējot pašvaldību piedāvātos e-pakalpojumus, Ozols pauda, ka ir iezīmējusies tendence – jo lielāka pašvaldība, jo labāk attīstīta vide. Brīvi pieejamu datoru nodrošina visas pašvaldības – katrā pašvaldībā ir kāda vieta, kur bez maksas var izmantot internetu. Turklāt aizvien vairāk pašavaldību izveido mobilās aplikācijas un aizvien vairāk komunikācijas rit internetā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti