Dienas ziņas

"Progresīvie" iesniedz deputātu kandidātu sarakstu

Dienas ziņas

"Rail Baltica" sāk būvniecības posmu

"Apvienotais saraksts" premjera amatam piesaka U. Pīlēnu

Uzņēmējs Pīlēns būs «Apvienotā saraksta» premjera amata kandidāts, bet Saeimas vēlēšanās nekandidēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Partiju apvienības "Apvienotais saraksts – Latvijas Zaļā partija (LZP), Latvijas Reģionu apvienība (LRA), Liepājas partija (LP)" Ministru prezidenta amata kandidāts būs biedrības "Apvienotais Latvijas saraksts" iniciators, uzņēmējs Uldis Pīlēns, kurš gan pats 14. Saeimas vēlēšanās nekandidēs.

Partiju apvienība "Apvienotais saraksts'' (AS) trešdien atklāja vēlēšanu sarakstu līderus un pirmos numurus – no saraksta vēlēšanās startēs gan esošie, gan bijušie politiķi, dažādu nozaru pārstāvji un uzņēmēji.

Rīgā ar pirmo numuru vēlēšanu sarakstā iekļauts Saeimas deputāts Didzis Šmits (LZP), kurš 13. Saeimā tika ievēlēts no partijas "KPV LV" saraksta, taču vēlāk no partijas izstājās, pēc laika kļūstot par Latvijas Zaļās partijas biedru.

Rīgas sarakstā iekļauts bijušais Latvijas Sauszemes spēku komandieris, atvaļinātais pulkvedis Igors Rajevs, Latvijas Māsu asociācijas viceprezidente Ilze Ortveina, SIA "New Rosme" valdes priekšsēdētājs Edgars Štelmahers, atvaļinātais ģenerālis Artis Velšs un Auto asociācijas prezidents Andris Kulbergs.

Vidzemē ar pirmo numuru startēs Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns (LRA). Sarakstā iekļauts Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks (LRA), Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietniece Agnese Geduševa (LRA), Ādažu vidusskolas direktors Česlavs Batņa, kurš tika minēts kā iespējamais izglītības ministra amata kandidāts, uzņēmēja Aiva Vīksna un Saeimas deputāts, kādreizējais aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (LZP).

Zemgalē ar pirmo numuru startēs Saeimas deputāts Edgars Tavars (LZP). Vēlēšanu sarakstā Zemgalē iekļauts kādreizējais Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka (LZP), bijusī Lauku atbalsta dienesta ilggadējā vadītāja Anna Vītola-Helviga, Latvijas profesionālo audžuģimeņu biedrības "Terēze" vadītāja Ārija Martukāne, Tukuma novada domes priekšsēdētāja vietniece Inga Priede (LZP).

Kurzemē ar pirmo numuru startēs ekspremjers, Saeimas deputāts Māris Kučinskis (LP). Sarakstā iekļauta Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētāja Aija Barča, Liepājas domes deputāte Linda Matisone, Dienvidkurzemes novada domes deputāts, lauksaimnieks Edgars Putra un Ventspils domes opozicionārs Aivis Landmanis.

Savukārt Latgalē saraksta līderis būs Juris Viļums (LRA). Sarakstā iekļauts Daugavpils domnieks Ivars Šķinčs, bijušais Balvu mērs Jānis Trupovnieks, kā arī Līvija Plavinska, kura divas nedēļas pēc pilnvaru apstiprināšanas atteicās no darba Rēzeknes domē.

Tavars un Kučinskis 13. Saeimā tika ievēlēti no Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) saraksta, taču šogad ZZS Saeimas frakcija sašķēlās, Kučinskim un Tavaram pārtraucot sadarbību ar šo frakciju.

Viļums bija 12. Saeimas deputāts, kur iekļuva, startējot no Latvijas Reģionu apvienības saraksta (LRA). Kandidējis arī 13. Saeimas vēlēšanās, taču LRA neizdevās pārvarēt 5% barjeru iekļūšanai parlamentā.

Tikmēr apvienības biedru premjera amatam virzītais Pīlēns pats gan vēlēšanās nekandidēs. 

“Nav visam karaspēkam jāķeras pie vieniem ieročiem, lai mēs veidotu labāku Latviju, visiem nav jāiet sarakstos,” pauda Pīlēns.

Vēlēšanu listēs būs vairāki līdz šim ar politiku nesaistīti kandidāti. Viņi atzinuši, ka piekrituši dalībai Saeimas vēlēšanās, Pīlēna aicināti.

Apvienības priekšvēlēšanu programmā uzsvars likts uz drošību, efektīvu valsts pārvaldi un augošu, zaļu ekonomiku.

"Mēs nāksim ne vien ar kritiku, bet arī ar konstruktīvu piedāvājumu un gatavību pieņemt lēmumus gan valsts drošības uzlabošanai, gan efektīvai krīžu pārvarēšanai, gan valsts pārvaldes darba uzlabošanai, gan visas sabiedrības dzīves līmeņa tuvināšanai tam, kāds ir Eiropas attīstītākajās valstīs," uzsvēra Pīlēns.

Apvienība vēlas mainīt vēlēšanu sistēmu, kurā deputāti būs tieši atbildīgi savu apgabalu vēlētāju priekšā. Tāpat arī apvienība vēlas līdzsvaru vides aizsardzībai un ražošanai, jo pašreizējos apstākļos ražošana ir ļoti nozīmīga. Politiskais spēks uzsver arī valsts drošību, norādot, ka tā nav tikai bruņošanās, bet arī civilā drošība, droša vide, kā arī enerģētiskā drošība.

Apvienībā uzskata, ka pēdējā pašvaldību reforma nerēķinājās ar cilvēkiem un aizmirsa par reģioniem, tādēļ vēlas atjaunot dialogu, lai mazinātu lauku “noasiņošanu”.

Trešdien arī tika parakstīts sadarbības līgumu starp politisko partiju apvienību un Ulda Pīlēna iniciēto biedrību "Apvienotais Latvijas saraksts", kurā pulcējušies dažādu jomu profesionāļi.

Jau ziņots, ka Pīlēns pieļauj iespēju pretendēt uz premjera amatu.

14. Saeimas vēlēšanas paredzētas oktobra pirmajā dienā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti