Užavas pagastā uziet marihuānas audzētavu; garāžā Rīgā atrod «arsenālu» ar narkotikām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

Aizvadītajā nedēļā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Zemgales iecirkņa darbinieki aizturēja trīs personas par narkotisko vielu glabāšanu. Veicot kratīšanas dažādās adresēs, policisti atklāja marihuānas audzētavu un kopumā atsavināja lielu daudzumu dažāda veida narkotiskās un psihotropās vielas. Vienai personai piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Turpinot aktīvu darbu narkotiku aprites apkarošanas jomā, Valsts policijas amatpersonas 7. oktobrī par narkotisko vielu glabāšanu aizturēja 1986. gadā dzimušu vīrieti. Policisti kratīšanas laikā vīrieša automašīnā konstatēja un izņēma dažādas narkotiskās un psihotropās vielas – halucinogēnās sēnes, marihuānu, amfetamīnu un nātrija oksibuterātu.

Likumsargi tālāku procesuālo darbību rezultātā noskaidroja, ka aizturētajam Rīgā pieder vairākas garāžas un viņam ir divi līdzdalībnieki – 1987. gadā dzimusi sieviete un 1986. gadā dzimis vīrietis. Turklāt vienam no līdzdalībniekiem Ventspils novadā, Užavas pagastā pieder marihuānas audzētava. Abi līdzdalībnieki, kuri iepriekš nebija nonākuši policijas redzeslokā, aizturēti šī gada 8. oktobrī.

Veicot vairākas sankcionētas kratīšanas marihuānas audzētavā Užavas pagastā un garāžās Rīgā, Valsts policijas Rīgas Zemgales iecirkņa policisti atrada vēl dažādas narkotiskās un psihotropās vielas un aptuveni 7000 eiro skaidras naudas.

Šobrīd visām izņemtajām vielām ir nozīmētas ekspertīzes, lai noteiktu precīzu svaru un sastāvu. Policija aplēsusi, ka izņemti aptuveni 3 – 4 kilogrami halucinogēno sēņu, 2 kilogrami marihuānas, 500 grami MDMA kristālu, 190 LSD tabletes un 40 MDMA tabletes, 10 grami metamfetamīna, 1 grams kokaīna, aptuveni 0,5 litri nātrija oksibuterāts, 50 “Xanax” tabletes un 100 grami hašišs.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu glabāšana, ja to izdarījusi organizēta grupa vai ja tās izdarītas ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā (Krimināllikuma 253./1 panta trešā daļa). Par šāda nozieguma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Tāpat ir uzsākts kriminālprocess par narkotiskās vai psihotropās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu lielās platībās, vai ja to izdarījusi organizēta grupa (Krimināllikuma 256. panta otrā daļa). Par šāda nozieguma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Aizvadītajā piektdienā, 8. oktobrī, 1986. gadā dzimušajam vīrietim, kurš jau iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā par līdzīga rakstura darbībām, piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu. Sestdien, 9. oktobrī, tiesa līdzdalībniekus – 1987. gadā dzimušo sievieti un 1986. gadā dzimušo vīrieti – atzina par aizdomās turamajiem un piemēroja drošības līdzekli, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Lai efektīvi cīnītos ar šāda veida noziegumiem, Valsts policija aicina iedzīvotājus būt aktīviem un ziņot par personām, kuras saistītas ar narkotisko vielu apriti, kā arī par narkotisko vielu tirdzniecības vietām.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti