Pusdiena

Pusdiena 27.07.2018

Pusdiena

Iedzīvotāji nemierā ar policijas reaģēšanas laiku

Nākamajā Saeimā nebalotēsies 7 deputāti

Uz nākamo Saeimu nekandidēs septiņi deputāti; lēmumu skaidro ar personīgiem iemesliem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Kad politiskās partijas sagatavos savus vēlēšanu sarakstus, vairāku zināmu 12.Saeimas deputātu vārdu tur nebūs. Par lēmumu nekandidēt nākamās Saeimas vēlēšanās paziņojuši līdz šim septiņi politiķi. Latvijas Radio uzrunātie deputāti to skaidro ar tieksmi pēc pārmaiņām savā dzīvē. Arī politologs Jānis Ikstens par iemesliem sauc drīzāk individuālus apsvērumus.

Šonedēļ par savu lēmumu nestartēt 13.Saeimas vēlēšanās paziņoja Lolita Čigāne. Uz to triju Saeimas sasaukumu deputāte izšķīrās, lai, pēc pašas vārdiem, nevairotu apjukumu: „Pirmais iemesls ir tas, ka es jau ļoti ilgu laiku esmu Saeimā, tie ir astoņi  gadi. Otrkārt, mana politisko partiju piederība pēdējo gadu laikā bijusi vētraina, tas ir labs pamats, lai ieturētu pauzi.”

Pirms gada Čigāne izstājās no „Vienotības” un piedalījās toreiz vēl „Kustības "Par!"” dibināšanā. Taču arī ar šo spēku vienotas izpratnes par politisko darbu nebija. Līdz ar to politiķe šobrīd vēlas pabeigt darbu esošā Saeimas sasaukuma „Vienotības” frakcijā. Viņas ieteikums vēlētājiem ir šāds: „Savā veidā Latvijas politisko partiju situācija ataino to, kādi mēs esam kā sabiedrība.

Mēs esam individuālisti, un mums nav viegli sadarboties.

Es personīgi ļoti gribētu, lai arī šajās vēlēšanās būtu viena skaidra proeiropeiska demokrātiskas un modernas Latvijas izvēle. Skaidra diemžēl šī izvēle nebūs."

Astoņus gadus Saeimā pavadījuši arī Nacionālās apvienības biedri Gaidis Bērziņš un Einārs Cilinskis. Arī ārpus Saeimas abi politiķi solās palikt politikā un turpinās darbu partijā. Paralēli Cilinskis raksta promocijas darbu vides zinātnēs Rīgas Tehniskajā universitātē.

„Katram cilvēkam rodas pieradums pie šiem darbiem. Tas pieradums ievieš rutīnu. Tas ir tas, kas jāpārvar,” skaidro Cilinskis.

Neatkarīgais deputāts Ilmārs Latkovskis Saeimā nebalotēsies, pirmkārt, tādēļ, ka neredz partiju, ar kuru varētu startēt. Otrkārt, viņš uzskata, ka jāpaskatās uz politiku no malas.

„Es domāju, ka katram deputātam vairāk par diviem termiņiem pēc kārtas nevajadzētu atrasties Saeimā. Dažādu iemeslu dēļ vajag iziet ārpusē paskatīties gan uz politiku no malas, gan pašam sevi atjaunot,” spriež Latkovskis.

Jaunas politiskās idejas šajās vēlēšanās Latkovskis neredz.

„Visi jaunie spēki piesakās pēc vecām receptēm. Mēģinās strādāt tāpat, bet tajos piedāvājumos nav nekā jauna,” uzsver Latkovskis.

Dzintars Zaķis „Vienotības” Saeimas frakcijā nostrādāja piecus sasaukumus. Un tieši nogurumu no 16 Saeimā pavadītiem gadiem, nevis vēlētāju balsu pirkšanas skandālu vai citas skaļas lietas, viņš min par iemeslu lēmumam aiziet no politiskās skatuves. Nākamās Saeimas aplēses Zaķis vērtē skeptiski:

„Nākamā Saeima man izskatās neskaidra. Var sanākt ļoti sadrumstalots sastāvs, kas bieži noved pie tā, ka nevar pieņemt grūtus lēmumus. Katram savas intereses, katrs velk deķi uz savu pusi. Beigās rezultāts ir tāda dreifēšana pa straumi, nevis būtisku lietu risināšana,” secina Zaķis.

Saeimu kā nākamās četrgades darba vietu izvēlējās nesaukt vēl divi politiķi - Andris Buiķis no Nacionālās apvienības un arī Askolds Kļaviņš no Zaļo un Zemnieku Savienības, pret kuru Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs sācis kriminālprocesu par iespējamu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti