Dienas ziņas

Valmierā aizvadīts Vakanču gadatirgus

Dienas ziņas

Aizputē top augu segas

Gaidīto ērtību vietā - dubļi un bedres

Ūdenssaimniecības projekts Bērzu ciemā: gaidīto ērtību vietā – dubļi un bedres

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Jau 9.maijā - Eiropas dienā - Bauskas novada Bērzu ciemā bija jābūt pabeigtam ERAF finansētajam ūdenssaimniecības attīstības projektam. Taču realitātē projektam paredzētā nauda - 480 000 eiro - ir iztērēta, bet gaidīto uzlabojumu vietā iedzīvotājiem jābrien pa dubļiem un jālūko, kā neiekrist kādā no izraktajām bedrēm. 

Īslīces pagasta Bērzu ciema vizītkarte šopavasar ir   milzīgas bedres, izrakņātas ielas un dārzi,  bet notekcaurules  piedzītas ar māliem, kas neļauj aiztecēt ūdenim.

ERAF  finansētajam ūdenssaimniecības attīstības projektam bija jābūt pabeigtam jau 9.maijā.  Pasūtītājs pašvaldības uzņēmums ''Īslīces ūdens'' firmai ''Konstra'' par visiem projektā veicamajiem darbiem pārskaitījis avansā visu šim nolūkam paredzēto summu - 480 000 eiro, bet būvnieki pazuduši.

SIA ''Īslīces ūdens'' valdes loceklis Aleksandrs Rūja skaidroja, ka „piegādātāji nepiegādāja materiālus bez priekšapmaksas tai firmai, bet, lai mēs varētu  izpildīt līgumu, pieņēmām tādu lēmumu” pārskaitīt naudu.

Lēmums pašvaldības SIA vadītājam maksās amatu, bet visam Bauskas novadam radīs krietnus zaudējumus.

SIA ''Konstra'' īpašnieks Aivars Orenišs skaidroja, ka uzņēmumam ir iesniegta tiesā prasība par maksātnespēju,  un tas finansējuma trūkuma dēļ nav spējīgs pabeigt darbu.

Pašlaik Bērzos strādā dažādi uzņēmumi, kas veic paveiktā darba inventarizāciju. Pēc tam iekonservēs izrakņātās bedres, kas izmaksās vēl aptuveni 14 000 eiro, bet pēc tam meklēs firmu, kura iesākto novedīs līdz galam. Pēc provizoriskiem aprēķiniem tam būs  nepieciešams ap 200 000 eiro, un Eiropas  nauda  ies secen.

 Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks (Nacionālā apvienība) atzina, ka tā ir Bauskas novada domes atbildība.

„Mēs varbūt par daudz paļāvāmies uz kapitālsabiedrību,” sprieda Ābelnieks.

Īslīces pagasts nav vienīgais, kuru šī firma pievīlusi. Situācija līdzīga ir arī Stopiņu pagastā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti