Dienas ziņas

Vai Zemgalē draud atkritumu krīze?

Dienas ziņas

Budžeta izskatīšana Saeimā

Ar sieviešu kanālu vēl jāpagaida

TV3 sieviešu un bērnu kanālus vēl kādu laiku nāksies pagaidīt

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Ar plānoto Latvijas Neatkarīgās televīzijas (LNT) pārveidi par sieviešu mērķauditorijai domāto “TV3 Life” varētu neiet tik gludi, kā “All Media Baltics” vadība iecerējusi. Esošais regulējums kanāla formāta maiņu nepieļauj, bet, lai iegūtu jaunu apraides atļauju, varētu būt nepieciešami pat četri mēneši. Vienlaikus Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) saistībā ar iecerētajām pārmaiņām vērsusies Konkurences padomē, un līdz tās atzinuma saņemšanai lēmumu par jaunu apraides atļauju izsniegšanu neplāno pieņemt.

ĪSUMĀ:

  • “All Media Baltics” lūdz LNT un “Kanāls 2” profila maiņu par sieviešu un bērnu kanāliem.
  • Jaunas apraides atļaujas saņemšana var prasīt vairākus mēnešus.
  • NEPLP vērsusies KP, lai noskaidrotu, vai izmaiņas nekropļos konkurenci.
  • KP saņēmusi NEPLP iesniegumu, to izvērtēs mēneša laikā.
  • NEPLP norāda, ka abi kanāli kļūs no vispārējām par specializētām programmām.

NEPLP tikusies ar “All Media Baltics” vadību un saņēmusi lūgumu atļaut kanālu LNT un “Kanāls 2” formāta maiņu uz bērniem un sievietēm paredzētiem nišas kanāliem. Taču padomē prognozē, ka šāda atļauja netiks dota un medija vadībai būs jāiet garāks ceļš.

“Viņi var prasīt jaunu apraides atļauju, protams, likvidēt esošo un prasīt jaunu apraides atļauju. Padome vērtē daudzus aspektus, pirmkārt, patiesā labuma guvējus, kas var aizņemt laiku, tāpat padome vērtē no satura daudzveidības viedokļa. [“All Media Baltics” vadītājs Kristians] Antinga kungs mums apliecināja, ka “All Media Baltics” ievēros Latvijas likumus. Tas, ko viņš apliecināja, ka, kamēr netiks legalizētas šīs pārmaiņas, ja viņas tiks legalizētas, ziņu apjoms saglabāsies 4%. Tas, ko viņš skaidroja, ka viņi pārraidīs tad TV3 radītās ziņas,” stāstīja NEPLP loceklis Ivars Āboliņš.

NEPLP lūdz Konkurences padomi izvērtēt, vai "All Media Baltics" lūgtās izmaiņas nav pretrunā ar iepriekšējo tās lēmumu, kā arī vai tas nepasliktina konkurenci un nenāk par sliktu patērētājiem.

Konkurences padomē portālam LSM.lv norādīja, ka tā piektdien, 15. novembrī, saņēmusi NEPLP iesniegumu, kas tiks izvērtēts likumā noteiktajā kārtībā, proti, mēneša laikā.

NEPLP nosūtītajā dokumentā atgādina, ka 2017. gadā, kad tika lemts par "Bite Lietuva" un "MTG Broadcasting" apvienošanu, pēc kura "Bite Lietuva" ieguva īpašumtiesības uz MTG biznesu Latvijā, bija nozīmīga ietekme uz skatītājiem.

Toreiz Konkurences padome norādīja, ka MTG darbojas nespecializēto (vispārējo) televīzijas programmu tirgū. Pašlaik “All Media Baltics” vēlas mainīt LNT un “Kanāls 2” profilu. Tas nozīmē, ka abi kanāli vairs nedarbotos vispārējo programmu tirgū, un tas mainītu situāciju tirgū, ietekmējot konkurenci.

“Iespējams, tas mazinās konkurenci nespecializētu tēmu televīzijas programmu latviešu valodā tirgū, kā arī samazinās ziņu un informācijas daudzveidību patērētājiem, kas izmanto lineārās televīzijas pakalpojumus,”

rakstīts konkurences padomei adresētajā dokumentā.

Tikmēr pilnā sparā rit solītā darbinieku atlaišana. LNT darbu zaudējuši visi vakara ziņu diktori, kā arī atsevišķi žurnālisti, producenti un operatori. Savukārt no uzņēmuma vadošā kanāla TV3 būs jāaiziet lielai daļai ziņu korespondentu, kā arī visiem režijas darbiniekiem. Cik cilvēkiem darbs jau uzteikts, “All Media Baltics” pagaidām neatklāj. Publiski netiek nosaukts arī apvienotā ziņu dienesta vadītāja vārds. Iepriekš izskanējis, ka šim amatam uzrunāts raidījumu un pasākumu vadītājs Haralds Burkovskis.

KONTEKSTS:

Mediju koncerns “All media Baltics” nolēmis attīstīt sieviešu auditorijai domātu kanālu “TV3 Life”, atsakoties no komerckanāla LNT zīmola. Kā koncerna vadošais kanāls pozicionēts TV3, uz kuru plānots pārnest arī daļu LNT Ziņu dienesta raidījumu. Latvijas Žurnālistu asociācija LNT slēgšanu nosaukusi par pēdējās desmitgades sliktāko notikumu Latvijas elektronisko mediju nozarē.

Āboliņš iepriekš sacīja, ka iecerētā formāta maiņa neatbilst Latvijas likumiem. "Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 24. panta  trešā daļa skaidri nosaka, ka programmu formāts nav maināms. NEPLP apraides atļaujā apstiprinātā LNT saturiskā un tematiskā ievirze ir vispārēja un nekādā gadījumā nav maināma uz šauru nišas formātu, kas paredzēts kādai specifiskai auditorijai, kā izskanējis publiskajā telpā. Latvijā veidots saturs neapšaubāmi ir viena no NEPLP prioritātēm. Esošā LNT apraides atļauja paredz, ka vismaz 4 % nedēļas raidlaika LNT ēterā jābūt ziņām," pauda Āboliņš.

“All Media Baltics” preses paziņojumā norāda, ka visas savas darbības veic saskaņā ar normatīvajiem aktiem un ka uzņēmuma vadība labprāt iepazīstinās NEPLP ne vien ar plānotajām izmaiņām kanālos, bet arī kopējo mediju grupas attīstības stratēģiju. Saskaņā ar normatīvajiem aktiem Latvijā grozījumi apraides licencē ir jāiesniedz vismaz 20 darba dienas pirms izmaiņu veikšanas, savukārt jauna licence jāpiesaka mēnesi iepriekš. “All Media Baltics” uzsver, ka dokumentus padomē iesniegs atbilstošos termiņos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti