Turpinās izsolīt nomas tiesības Stūra mājā; ir vairāki interesenti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Interesi par Stūra mājas jeb Tetera nama (Rīgā, Brīvības ielā 61) nomu izrādījuši vairāki tirgus dalībnieki, intervijā Latvijas Radio atklāja "Valsts nekustamo īpašumu" (VNĪ) valdes priekšsēdētājs Andris Vārna. Tādēļ tiks izsludināta atkārtota izsole ar pieteikšanās termiņu – divi mēneši, informēja VNĪ.

Andris Vārna par Stūra māju
00:00 / 00:00
Lejuplādēt
Vārna pastāstīja, ka ēkā vēlas izvietot birojus vai viesnīcu. Viņš apliecināja, ka Stūra mājas ekspozīcijai, kas atrodas ēkas 1. un pagrabstāvā, tas netraucēs.

"VNĪ turpina darbu ar Tetera nama ilgtermiņa nomā ieinteresētajiem tirgus dalībniekiem, no kuriem lielākā daļa interesentu ir iesaistīti viesnīcu un hosteļu sfērā, taču bijusi interese šo ēku attīstīt ēku kā īres namu. Vairums aprēķinu beidzas ar vēlmi iegādāties šo ēku, jo publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likumā noteiktais maksimālais ilgtermiņa nomas termiņš – 30 gadi ir pārāk mazs laiks ieguldīto līdzekļu atdevei šai ēkai. Vienlaikus jāatzīmē, ka no atsevišķu viesmīlības biznesa attīstītāju puses interese joprojām ir saglabājusies, tai skaitā no starptautiski zināma hosteļa saistībā ar tā plāniem ienākt Latvijas tirgū. Ņemot vērā ēkas tehnisko stāvokli un papildu nosacījumu, ka ēkas daļa tiek saglabāta muzejam, kā arī specifiskās prasības šī vēsturiskā nama atjaunošanai, dosim vairāk laika interesentiem lēmuma pieņemšanai un finansējuma avotu piesaistei," paziņojumā medijiem norādīja VNĪ Iznomāšanas un Pārdošanas pārvaldes direktore Anita Feldmane.

Nelielu nama daļu - nepilnus septiņus simtus kvadrātmetru platības aizņem ekspozīcija par čekas vēsturi Latvijā ēkas pagraba stāvā un pirmajā stāvā, ko izmanto muzejs. Cienot vēstures liecības, taču vienlaikus raugoties nākotnē, izsolē plānots iznomāt pārējās telpas septiņu stāvu neoklasicisma nama lielākajā – teju 8 tūkstoši kvadrātmetru plašajā daļā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti