Tukums pēc negaisa: applūduši veikali, uz katras ielas pa nolūzušam kokam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Tukumā pēc otrdienas negaisa uz katras ielas ir pa nolūzušam kokam, ir applūduši veikali un to noliktavas, tāpat lieli postījumi varētu būt nodarīti lauksaimniekiem, Latvijas Radio stāstīja laikraksta "Neatkarīgās Tukuma Ziņas" galvenā redaktore Ivonna Plaude.

Ivonna Plaude un Toms Bricis par negaisu Tukumā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) otrdien negaisa laikā saņēma 50 izsaukumus. Plaude norādīja, ka "tik daudz nolūzušu koku varēja redzēt pa ceļam uz mājām". Proti, pēc viņas teiktā, var secināt, ka skaitlis neatspoguļo reālo situāciju, jo tukumnieki ar vētras radītajiem postījumiem cenšas tikt galā paši.

Plaude stāstīja, ka teju katrā ielā ir nolauzts kāds koks, un pašvaldībā vēlāk tiks apzināts, kā tos novākt pilsētā.

Žurnāliste vēstīja par tendenci, kuru atklājusi vētra - lai netracinātu cilvēkus par mežu izciršanu, ap ceļiem tiek atstātas nelielas joslas ar kokiem. Vējam ieskrienoties, šie koki sakrituši uz ceļa. Tādējādi, piemēram, otrdien uz laiku bija bloķēta Ventspils šoseja. 

Tomēr paši lielākie postījumi pilsētā ir plūdu radītie. Plaude skaidroja, ka pilsētā jau desmitiem gadu nevar atrisināt problēmu ar notekām uz ielas. Liela lietus laikā ielas vienmēr pārplūstot. "Vienmēr ir pārpludināti namu pagalmi un veikalu telpas," stāstīja Plaude. Tomēr šī negaisa laikā Tukumā pārplūda ielas, kuras iepriekš šķita salabotas - proti, šķita, ka notekas tajās ir izveidotas tā, lai strādātu.

Liels pārsteigums bijis, ka applūdušas veikala "Maxima" telpas, kas atrodas piekalnē.

"Nav izprotams, kāpēc šī veikala telpas bija līdz potītēm ūdenī," uzsvēra Plaude. Viņa stāstīja, ka vairākiem veikaliem applūdinātas noliktavu telpas.

Lielus izdevumus prasīs arī tas, ka elektrības padeves traucējumu dēļ visu nakti ūdens padevei un ūdens attīrīšanai bija jādarbina ģeneratori, kas ir ļoti dārgi. Tāpat tikai šorīt attīrīti sanesumi pie stacijas, kas nozīmē, ka ūdens līmenis ielās varētu kristies.

Plaudei šķiet, ka Tukums nelūgs valsts naudu postījumu likvidēšanai. Viņa gan zināja stāstīt, ka kādai daudzdzīvokļu mājai ir norauta daļa no jumta, tāpat lieli zaudējumi varētu būt vairākiem lauksaimniekiem. Piemēram, kāda saimniecība, kurā audzē ogas, esot pilnībā izpostīta. 

Plaude uzsvēra, ka laikraksta arhīvos nav informācijas par tik lielām vētrām pēdējās desmitgadēs. Viņai piekrita laika ziņu žurnālists Toms Bricis, kurš, pētot meteoroloģiskos arhīvus, līdzīgu vētru manīja tikai 2002. gadā. Viņš otrdienas negaisu nosauca par spēcīgāko pēdējo desmit gadu laikā, kā arī par vienu no spēcīgākajiem pēdējās desmitgadēs. Divās vietās varētu būt plosījies arī virpuļviesulis jeb tornado. Bricis arī skaidroja, ka negaiss bijis negaidīts, jo šādi negaisi raksturīgi jūlijam un augustam, kad Baltijas jūra ir sasilusi. Bricis brīdināja, ka negaisi Eiropā turpina veidoties, tādēļ tiem ir jāgatavojas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti