Saistībā ar negaisu otrdien glābēji saņēmuši vairāk nekā 50 izsaukumu

Otrdien, 11. jūnijā, saistībā ar negaisu un lielo vēju ugunsdzēsēji glābēji saņēma vairāk nekā 50 izsaukumu, no kuriem lielākā daļa bija par to, ka viens vai vairāki koki nolūzuši uz ceļa braucamās daļas, arī uz dzīvojamās mājas jumtiem un automašīnām, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Visvairāk izsaukumu tika saņemti Tukumā un Tukuma novadā, kur ugunsdzēsēji glābēji devās uz 19 izsaukumiem, lai likvidētu negaisa un lielā vēja radītos postījumus.

Naktī Jaunpiebalgas novadā koks bija uzkritis uz dzīvojamā vagoniņa, iespiežot tajā cilvēkus. Pirms VUGD ierašanās no šī treilera saviem spēkiem bija izkļuvis laukā viens cilvēks, bet otru, izmantojot hidrauliskos instrumentus un augstspiediena spilvenu, ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja. Abi cilvēki tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Visticamāk, tieši zibens izlādes rezultātā otrdien izcēlās seši ugunsgrēki Vidzemes pusē:

  • Saulkrastu novadā dzīvojamā mājā dega elektrības vadi 0,03m2 platībā,
  • Rūjienas novadā elektrības transformators 0,1m2 platībā,
  • Raunas novadā saimniecības ēka 450m2 platībā,
  • Alūksnes novadā koka dobums 2m2 platībā,
  • Burtnieku novadā elektrības vadi 0,01m2 platībā,
  • Pārgaujas novadā elektrolīnijas balsts 0,5m2 platībā.

VUGD atgādina – ja pērkona negaiss vai spēcīgais vējš rada postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112.

Kopumā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 128 izsaukumus, no kuriem 33 bija uz ugunsgrēku dzēšanu, 72 uz glābšanas darbiem un 23 maldinājumi.

KONTEKSTS:

Otrdienas, 11. jūnija, vakarā un naktī uz trešdienu Kurzemes centrālo un ziemeļu daļu, kā arī lielu daļu Vidzemes šķērsoja pērkona negaiss, atnesdams dažādus postījumus. Tukumā lietus appludinājis pat dažas ielas. Tikmēr elektroapgāde tika traucēta vairākiem tūkstošiem klientu visā Latvijā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti