Truksni pēc notiesājošā sprieduma tomēr neizslēgs no Latvijas Zaļās partijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Augstākās tiesas (AT) lēmums nu jau bijušo Jūrmalas mēru Gati Truksni (Latvijas Zaļā partija (LZP)) un viņa biroja vadītāju atzīt par vainīgiem saistībā ar viltotu komandējuma rīkojumu nav iemesls Truksni izslēgt no LZP. Tā secinājusi partijas valde, Jūrmalas nodaļa un arī partijas domes pārstāvji. Pietiekams sods ir zaudētais deputāta mandāts un jau samaksātais 5000 eiro sods, sarunā ar Latvijas Radio skaidroja LZP vadītājs Edgars Tavars.

Latvijas Zaļās partijas vadītājs Edgars Tavars
00:00 / 00:45
Lejuplādēt

"Man ir viennozīmīgi skaidrs, ka kāds lēmums no Latvijas Zaļās partijas Jūrmalas nodaļas par Trukšņa kunga izslēgšanu nav un nebūs. Kolēģi uzskata, ka viņš ar šo tiesas spriedumu ir jau gana sodīts. Viņi ir iepazinušies ar šo Augstākās tiesas spriedumu, secinājuši, ka Jūrmalas pilsētai nav nodarīti nekādi zaudējumi.

Trukšņa kungs ir jau saņēmis un nomaksājis soda naudu, zaudējis deputāta mandātu un vairs nav mērs. Šādā brīdī vēl izslēgt no partijas būtu neadekvāts un nesamērīgs sods," sacīja Tavars.

"Es arī nejūtu, ka kaut viens partijas valdes loceklis rosinātu šādu jautājumu. Ar vairākiem partijas domniekiem, citu nodaļu vadītājiem arī esmu konsultējies, un viņu noskaņojums šajā jautājumā ir ļoti līdzīgs. Attiecīgi jautājums par Trukšņa kunga atrašanos vai neatrašanos Latvijas Zaļajā partijā šobrīd nav aktuāls."

KONTEKSTS:

Senāta Krimināllietu departaments pagājušajā piektdienā atstāja negrozītu spriedumu, ar kuru Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (Latvijas Zaļā partija) un viņa biroja vadītāja atzīti par vainīgiem apsūdzībā par dienesta viltojumu saistībā ar komandējumu. Līdz ar sprieduma stāšanos spēkā Truksnis zaudē domes deputāta mandātu.

Pēc sprieduma LZP vadītājs Tavars paziņoja, ka Truksni izslēgs no LZP. "Es domāju, ka pēc šī tiesas sprieduma šajā jautājumā nekādu diskusiju nebūs un jābūt skaidrai pozīcijai," iepriekš sacīja Tavars.

Truksnis spriedumam nepiekrīt un plāno startēt arī nākamajās pašvaldību vēlēšanās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti