Dienas ziņas

Daudzi apguvuši papildu specializāciju

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

TOS atklāj jaunu operāciju zāli

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā atklāj jaunu operāciju zāli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcu (TOS) mēdz dēvēt arī par cilvēku remontdarbnīcu. Un turpmāk slimnīcā būs par vienu operāciju zāli vairāk. Tajā plānots veikt endoprotezēšanas operācijas. Tās ir vienas no pieprasītākajām operācijām, un pacientu rinda ir gara.

TOS mediķiem piektdien, 10. februārī, ir svētki. Tiek atklāta moderna operāciju zāle un palīgtelpas, kas palīdzēs slimnīcai efektīvāk plānot operācijas un samazināt pacientu gaidīšanas laiku uz operācijām un līdz ar to uzturēšanās laiku slimnīcā.

"Operāciju zāļu trūkst, un šī zāle spēs atslogot ar četrām, piecām operācijām dienā, jo pārējās ir aizņemtas no rīta līdz vakaram," stāstīja TOS galvenais ārsts Uģis Zariņš.

TOS esošajām operāciju zālēm pievienota jauna, moderna zāle ar mūsdienīgu tehnoloģisko aprīkojumu, kā arī multifunkcionāla telpa pacientu iemidzināšanai un atmodināšanai, kādas līdz šim operāciju blokā nebija.

Multifunkcionālā telpa atvieglos operāciju zāļu noslodzi, dodot iespēju ātrāk atbrīvot telpu un sākt nākamo operāciju, kamēr pacienti tiek sagatavoti operācijai vai atmostas pēc narkozes.

"Ceru, ka jau jaunedēļ sāksim te strādāt, zāle vēl ir jāiekārto," sacīja TOS galvenais ārsts.

"Tās ir ārkārtīgi lielas investīcijas. Dakteriem ir uzdevums [pacientu] ātri un kvalitatīvi saremontēt, un Latvijas cilvēkiem jāzina, ka te tas ir atrisināms," teica veselības ministre Līga Meņģelsone.

Jaunajā operāciju zālē pamatā plānots sniegt palīdzību cilvēkiem, kuri gaida gūžas vai ceļa locītavas endoprotezēšanu. "Šī zāle būs vairāk endoprotezēšanai, locītavu aizvietošanai ar mākslīgiem implantiem, kas ir ļoti populāra mūsu slimnīcā, rindas ir garas," norādīja Zariņš.

Slimnīcā atzina, ka izaicinājums bijis sagādāt arī operācijas zāles aprīkojumu, kura piegādes visā Eiropā bijušas sarežģītas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti