Dienas ziņas

Aizsargājamā dabas piemineklī izcirsti koki

Dienas ziņas

Rēzeknes luterāņu baznīcā beidzot ir altāris

Kas mainījies Bernātu pludmalē

Traģēdijas vietā Bernātu jūrmalā izliek brīdinājuma zīmes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Pērnā gada augustā Nīcas novada Pērkonē, netālu no Bernātiem, vilinošajos jūras viļņos  bojā gāja divi Liepājas teātra aktieri. Pēc traģēdijas pašvaldība lēma par iespējamiem  informatīviem drošības pasākumiem savas piekrastes teritorijā, kā labāko atzīstot brīdinājuma zīmju izgatavošanu un izvietošanu atpūtnieku visvairāk apmeklētajās vietās.

Lai gan oficiālā peldsezona sākusies jau 15.maijā, tomēr Baltijas jūrā ūdens iesilst ne ātrāk kā jūnija nogalē. Līdz ar to Nīcas pašvaldība vēl nesteidzas ar informatīvi brīdinošo zīmju izlikšanu. Tās šobrīd esot tapšanas stadijā un jau pēc pāris nedēļām būšot sastopamas visvairāk apmeklētajās pludmales vietās no Pērkones līdz Jūrmalciemam.

"Brīdinājuma zīmes plānojam piestiprināt pie šīm pārģērbšanās kabīnēm, kas mums kopā ir piecas - viena Jūrmalciemā un četras Bernātos. Izliksim plaknē, kas ir pret jūru, lai cilvēki var redzēt," norādīja Nīcas novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Dace Vecbaštika.

Sākotnēji tiekot plānots izvietot 10 brīdinošās zīmes, kuras būšot košas un pamanāmas, izmēros 50x70 centimetri. Latviešu un angļu valodā ikviens varēs rast informāciju gan par atrašanās vietu, gan zemūdens straumēm un viļņu bīstamību atklātā jūrā. Viesu mājas īpašnieks Pērkonē Klāvs Vikmanis atzinīgi vērtē zīmju nozīmi. "Varbūt kāds ārzemnieks, kurš nespēj izvērtēt riskus un nav iepazinis mūsu Baltijas jūru. Varbūt viņam tas liks aizdomāties. Domāju, ka jebkurā gadījumā šāda zīme vēlreiz liks aizdomāties un būt piesardzīgiem uz ūdens," norādīja Vikmanis.

Tā kā Nīcas novadam nav sava glābšanas dienesta, tad šobrīd tiekot risināts jautājums par speciālā transporta piekļuvi pludmales zonai. Plānots kopumā izbūvēt piecas nobrauktuves, kam nepieciešamais finansējums vairāk nekā 100 000 eiro varētu tikt rasts Eiropas fondos. "Ja glābējiem ir jādara savs darbs, lai viņi varētu nokļūt līdz cilvēkiem pludmalē, ir vajadzīgas specializētas nobrauktuves, kas ir betonētas, lai transports normāli var nokļūt," uzsver Nīcas novada Attīstības nodaļas vadītāja Laura Pakule - Krūče.

Drošība uz ūdens ārpus oficiālajām peldvietām ir katra paša ziņā. Nīcas novadā brīva pieeja jūrai ir 24 kilometru garumā. Šobrīd pašvaldības izveidotās peldvietas ir Bernātos un Jūrmalciemā, kuras tuvāko gadu laikā plānots attīstīt par nacionālās nozīmes peldvietām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti