Dienas ziņas

Kuldīgā aizvadīts starptautisks čellistu konkurss

Dienas ziņas

9. maijs Jelgavā

Industriālā parka teritorijā atrasti sprādzienbīstami priekšmeti

Topošā Vidzemes industriālā parka teritorijā atrasti sprādzienbīstami priekšmeti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Šopavasar, veicot izpēti topošajā Vidzemes industriālā parka teritorijā, atrasti sprādzienbīstami priekšmeti. Iespējams, tie ir palikuši no Otrā pasaules kara. 

Pērn pēc administratīvo robežu maiņas Valmierai pievienoti vairāk nekā 100 hektāri Beverīnas novada teritorijas, kur plānots izveidot Vidzemes industriālo parku.  

Vidzemes industriālā parka teritorijā uzsākta nesprāgušo munīciju meklēšana, jo saņemtas liecinieku liecības, ka tieši tur Otrā pasaules kara laikā bijušas munīciju noliktavas, līdz ar to kara mantojums var radīt draudus industriālā parka būvniecībai. Lai arī rūpnieciskos uzņēmumus izvietos 67 hektāru platībā, līdz šim pārbaudīti tikai 10 hektāri teritorijas.

“Piesārņojums šeit ir. Tātad vietējo iedzīvotāju liecības atbilst patiesībai. Šeit ir bijušas munīciju noliktavas, un pēc kara tad munīcija iznīcināta, ko mēs redzam apkārt, šīs te sprādzienu bedres, un šajā procesā ir palikuši nesprāguši lādiņi,”  stāstīja SIA “Demil.lv” valdes loceklis Jānis Daudze.

Pārbaudītajā teritorijā atrasti vairāki sprādzienbīstami priekšmeti, un daži no tiem bija vien apauguši ar sūnu. Divu nedēļu laikā veikta teritorijas izpēte 30 centimetru dziļumā, tomēr, tā kā konstatēts militārs piesārņojums, to vēl nepieciešams pārmeklēt vairāku metru dziļumā, lai būtu droši uzsākt ēku būvniecību.

“Jebkurš šāds lādiņš ir potenciāli bīstams jebkuram sēņotājam, vai vēl bēdīgāk, ja to atrod bērni, pusaudži. Tas ir daudz bīstamāk. Jebkurš lādiņš ir bīstams šajā vietā un jebkur citur,”  uzsvēra Daudze.

Lielāko Vidzemes industriālajam parkam paredzēto teritorijas daļu klāj valstij piederoši meži, kas jauno rūpnīcu celtniecību uzsākot, tiks likvidēti. Šai vietā ir jau elektropārvades līnija, un pārējās nepieciešamās komunikācijas ir vien kilometra attālumā. Tomēr, kad tiks uzsākta industriālā parka izveide, vēl nav zināms.

“Tas viss atkarīgs arī no Eiropas fondu līdzfinansējuma. Līdzko kā pavērsies šī fonda naudas iespēja, tā mēs to uzreiz arī sāksim,” norādīja Valmieras domes priekšsēdētāja vietnieks  Ričards Gailums.

Vidzemes industriālo parku plāno izveidot Beverīnas novada teritorijā A3 maģistrāles tuvumā, pie pilsētas apvedceļa un dzelzceļa. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti